Zapojte se do hodnocení kvality závodů soutěží sekce OB

od | 14. 3. 2017 | OB v ČR, Orientační běh

„Hodnocením je posuzován závod jako celek po stránce technické, organizační a společenské úrovně. Cílem hodnocení je zlepšování kvality závodů sekce OB,“ píše se na webu Hodnocení závodů sekce OB, jehož prostřednictvím se poslední roky poskytuje zpětná vazba ohledně „velkých“ závodů v OB nejen jejich pořadatelům, ale i vedení sekce, potažmo soutěžní komisi.

Jedním z nejlépe hodnocených závodů loňské sezóny bylo MČR v nočním OB. Z něj jsme použili i fotografii Anny Auermüllerové.

Nejinak tomu bude i v nadcházející sezoně 2017, systém hodnocení však prošel přes zimu určitým faceliftem. K tomu, jak hodnocení naplňovalo své primární poslání, totiž v uplynulém roce zaznělo více kritických hlasů, které se týkaly mimo jiné malé snahy o objektivitu ze strany některých hodnotitelů, ale třeba i nízkého počtu hodnocení u některých závodů.

„Není to žádná revoluce, ze stávajícího systému jsme zachovali to dobré a dílčí úpravy míří na odstranění kritizovaných nedostatků systému,“ začíná neurčitě Radim Hošek, který dostal novelizaci systému na starost. Největší změnou by mělo být zapojení širšího okruhu hodnotitelů, nově by se měly hodnotit i samostatné závody žebříčku B.

Základní skupina hodnotitelů (nově s velkým H) nyní dostala alespoň základní jednotící rámec. „Minimálním požadavkem je licence R2 a nenulová zkušenost s pořádáním závodů soutěží sekce,“ vyjmenovává Hošek a jedním dechem dodává, že hodnocení nechce být elitářskou záležitostí. „Soutěžní komise chce získat víc zpětné vazby, proto svůj prostor dostane i široká veřejnost, tedy kdokoli kdo má alespoň nejnižší licenci rozhodčího pro OB.“ Skupina “Veřejnost” bude hodnotit ve dvou oblastech, zhruba řečeno na jedné straně to, co se na závodě odehrává v lese, a za druhé mimo něj. Skupina Hodnotitelé pak hodnotí ve stejných oblastech jako loni, s výjimkou mapy. K mapě by se nově měli vyjadřovat hodnotitelé, kteří se budou etablovat z řad aktivních mapařů.

Dej zpětnou vazbu pořadateli hlavních závodů! Neremcej jen nad pivem, hodnoť!

Přihlaš se na radimho@gmail.com a hodnoť hlavní závody Sekce OB!

Přesné pokyny k hodnocení budou zveřejněny až po sobotním jednání soutěžní komise, která schválí finální podobu návrhu, který je v tuto chvíli připraven v několika variantách. Zároveň se již tuto sobotu běží první závod Českého poháru štafet (Jarní pohár v Újezdu u Přelouče), kterého se již nové hodnocení týká.

Proto je potřeba již nyní všechny tyto tři skupiny (Hodnotitelé, Veřejnost, Mapaři) naplnit ochotnými a pozitivními lidmi. Cílem hodnocení není si zchladit žáhu, ale dát relevantní zpětnou vazbu, očištěnou zejména od subjektivních vlivů vlastního výkonu. Pokud věříte, že jste toho schopni a splňujete minimální kritéria některé ze skupin, ohlaste svůj zájem e-mailem Radimovi Hoškovi na radimho@gmail.com. Po schválení Vám přijdou přístupové údaje i přesné pokyny k hodnocení. Právě na dodržování pokynů k hodnocení se chce pracovní skupina členů soutěžní komise, která bude nad hodnocením bdít, zaměřit především. „Detaily prozradíme až v představení finální podoby hodnocení počátkem příštího týdne. Ale už teď bych chtěl poděkovat všem, kterým kvalita závodů není lhostejná a chtějí přispět ke zlepšování úrovně o-závodů,“ uzavírá Hošek.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 6. 2024
a svátek má Milan.