Žaket potřebuje pomoci – objednejte si kalendář

od | 29. 4. 2020 | Fenomén, OB v ČR

Tiskárna Žaket, která se výrazně podílí na tváři orientačního běhu v Česku i ve světě, se dostala při současné situaci do velkých problémů. Podpořit ji můžete nyní například zakoupením unikátního kalendáře.

Firma ŽAKET byla založena v roce 1991 a působí jako tiskárna, grafické studio a mapové vydavatelství. Od samého začátku se zaměřuje na sektory sportu, cestovního ruchu a kalendářovou tvorbu. Bohužel specializace, která byla po desetiletí výhodou, v této výjimečné době zrovna nepomáhá. Kapacita je totiž od března do srpna vyhrazena především tisku pro cestovní ruch a volnočasové aktivity (mapy, startovní čísla apod.). “Opatření vlády zakazující veškeré sportovní akce a pohyb lidí včetně uzavření mnoha provozoven (hotely, CK, knihkupectví atd.) zapříčinily, že jsme od poloviny března v podstatě ze dne na den přišli o drtivou většinu všech zakázek. Nejen aktuálních, ale i na měsíce dopředu, nejen v ČR, ale i v zahraničí. Výsledkem je propad obratu na úroveň 9% loňského srovnatelného období a slibovaná pomoc shora je i přes veškeré proklamace pomalá, navíc reálně v podstatě nulová,” přiznává majitel firmy Ivo Novák.

Firma se tedy rozhodla vydat unikátní nástěnný kalendář „Tváře bez roušek“. Žaket se snaží zajistit si tím práci na pokrytí nezbytných režijních nákladů a Vám na oplátku poskytnout něco, co Vás potěší. Nás nemůže potkat nic horšího, než že nás stát po třiceti letech existence pošle za měsíc ke dnu. Jenže jsou tu i tací, kteří mají život ještě těžší. Proto část výtěžku věnujeme stacionáři pro hendikepované děti Centrum HÁJEK,” doplňuje Novák. Kalendář formátu 620 x 450 mm je sestaven z portrétů žen, mužů a dětí, které na svých cestách nafotil Ivoš Novák. Výjimečná doba si žádá nestandardní řešení, proto je kalendář 16ti měsíční od září 2020 do prosince 2021! Slibují nám totiž, že již od září nebude třeba roušky nosit, takže si budete moci srovnat krok s portréty a nečekat s pověšením kalendáře až do nového roku.

Kalendář si můžete objednat do 17. 5. 2020 za 400 Kč prostřednictvím formuláře. Následně obdržíte potvrzovací mail s platebními instrukcemi včetně unikátního variabilního symbolu. Po uzávěrce objednávek zahájí Žaket výrobu a distribuce proběhne v červenci poštou (po dohodě lze i jinak). “Za podporu děkujeme a oceníme, pošlete-li informaci o našem projektu dále do světa. Máte-li možnost k nám přímo nasměrovat jakoukoliv tiskovou zakázku, uvítáme i tuto Vaši pomoc,” uzavírá Novák.

1 komentář

 1. Avatar

  Na účet ŽAKETu je možné přispět finanční částkou, aniž by bylo nutné objednat kalendář.
  Do objednávkového formuláře zadejte: 0 (nula) kalendářů, způsob dopravy: jiné (např. chci přispět, ale neobjednávám kalendář). Peníze pak můžete poslat na mailem zaslané číslo účtu a vygenerované číslo VS.
  Myslím, že kdyby přispěl každý aktivní orienťák, který není ve finanční tísni, sešla by se slušná suma, která by pomohla Žaketu přežít.
  Snažme se!

  Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 28. 5. 2024
a svátek má Vilém.