STK – spuštěn web a přihlášky na prosincové lyžařské kempy

od | 30. 7. 2019 | LOB, OB v ČR

O přípravách nového projektu Stacionárních tréninkových kempů (STK) už jsme psali opakovaně. Nyní přichází samotná realizace projektu – byl spuštěn web a již je možné se přihlašovat na nejbližší akce – prosincové lyžařské kempy na Božím Daru, Horních Mísečkách a na Pradědu. Koordinátor projektu Jan Petržela popisuje pro O-News.cz nové oficiální informace o STK.

Oficiální informace o všech prosincových kempech, stejně jako přiblížení, co pro vás dále projekt STK chystá naleznete na webu STK. Zde pro vás shrnu pouze základní informace. Zároveň se jako koordinátor projektu omlouvám, že se mi nepodařilo tyto informace poskytnout v námi slibovaném termínu do konce června, objevilo se několik překážek, jejichž překonání mi chvíli trvalo.

Prosinec 2019 – 3 místa, 2 termíny
Tréninkové kempy zařazené do projektu stacionární tréninkové kempy (STK) začínáme lehce netradičně – třemi jednorázovými lyžařskými kempy zaměřenými především na rozvoj techniky běžeckého lyžování. Účastníci budou pod vedením zkušených lektorů pilovat techniku běžeckého lyžování a nabírat kilometry na upravených běžeckých tratích. Součástí kempů bude i několik tréninků LOB či hladké závody v běžeckém lyžování. Tyto kempy jsou určeny pro všechny závodníky ve věku 10-18 let registrované v ČSOS, není tedy podmínkou být aktivním závodníkem v sekci LOB.

Kdo má kam jet?
Připravujeme pro vás 3 kempy na 3 místech a ve 2 rozdílných termínech. Kdo se má tedy kam hlásit?

  • První kemp v termínu od 8. do 15. 12. bude probíhat na Božím Daru pod vedením Ondřeje Vodrážky a Vaška Zakouřila. Tento kemp je určen výhradně pro pokročilé lyžaře ve věkovém rozmezí 14-18 let. Výjimečně se můžou přihlásit i mladší, avšak zdatní lyžaři.
  • V termínu od 15. do 20. 12. proběhne na Horních Mísečkách již tradiční akce pod vedením Vlasty Zlesákové. Tato akce je určena pro lyžařské začátečníky ve věku 10-15 let.
  • Ve stejném termínu proběhne obdobná akce na Pradědu pod vedením Kryšpíny Skyvové. Tato akce je určena především pro závodníky z Moravy a Slezska ve věku 12-18 let.

Na všechny kempy přispívá ČSOS 1000 Kč na registrovaného člena ČSOS.

Jak se přihlásit?
Na všechny 3 akce se bude přihlašovat stejně – na e-mail j.petrzela@seznam.cz (koordinátor projektu Jan Petržela). Do předmětu e-mailu prosím uveďte Přihláška STK Boží Dar/Mísečky/Praděd.
Prosíme o hromadnou přihlášku za tréninkovou skupinu (kraj/oddíl/tréninková skupinka/ve výjimečných případech jednotlivec) s uvedením kontaktní osoby. U jednotlivých závodníků uveďte jméno, příjmení, datum narození, bydliště, oddíl/tréninková skupina, jméno a kontakt zákonného zástupce – prosíme použijte přiloženou tabulku na webu STK.
První termín přihlášek končí 31. 8. 2019, poté vydáme jmenný seznam vybraných závodníků s přihlédnutím k času přihlášky a kvalitě jednotlivých závodníků. Pokud se nám nepovede uspokojit všechny zájemce, budou mít nevybraní zájemci prioritu v dalších termínech kempů STK.
Vybraní závodníci musí do 30. 9. 2019 poslat zálohu (výše zálohy uvedená v detailech k jednotlivým kempům). Pokud vybraní závodníci do konce září neuhradí zálohu, zkontaktujeme případné náhradníky nebo budeme informovat o volných kapacitách na jednotlivých kempech.

Detaily jednotlivých kempů

LOB Boží Dar
Místo: Boží dar, Apartmány 47 (http://pensionusnehulaka.cz)
Termín: 8.-15. 12. 2019 (neděle – neděle)
Cena: 550,-/noc (ubytování s plnou penzí), tj. 3.850,- za pobyt (po příspěvku ČSOS 2.850,-)
Účastníci: věkové rozmezí 14 – 18 let, výjimečně i mladší, avšak zdatní lyžaři
Odpovědná osoba: Václav Zakouřil, Ondřej Vodrážka

LOB Mísečky – Jilemnická bouda
Místo: Horní Mísečky, Jilemnická Bouda (https://www.jilemnickabouda.cz/)
Termín: 15.-20. 12. 2019 (neděle – pátek)
Cena: 600,-/noc (ubytování s plnou penzí), tj. 3.000,- (po příspěvku ČSOS 2.000,-)
Účastníci: věkové rozmezí 10 – 15 let, včetně začátečníků
Odpovědná osoba: Vlasta Zlesáková

LOB Praděd
Místo: Praděd – chata Sabinka (http://www.chatasabinka.cz/)
Termín: 15.-20. 12. 2019 (neděle – pátek)
Bez omezení věku
Cena: 650,-/noc (ubytování s plnou penzí), tj. 3.250,- (po příspěvku ČSOS 2.250,-)
Odpovědná osoba: Krišpína Skyvová

Jaké další STK připravujeme?

LOB Jakuszyce leden 2020: V první polovině ledna pro vás chystáme 2-3 turnusy kempů zaměřených již čistě na techniku lyžařského orientačního běhu v polských Jakuszycích. Momentálně dolaďujeme domluvu ohledně ubytování a během příštích týdnů vydáme detailní informace a spustíme přihlášky.

V řešení jsou i STK orientačního běhu – zimní Portugalsko/Španělsko, jarní Maďarsko/Slovinsko a letní Skandinávie, stejně jako STK pro MTBO. Detailní informace společně s otevřením přihlášek bychom rádi dotáhli do konce srpna.

Jan Petržela
koordinátor projektu

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 6. 2024
a svátek má Milan.