Sloupek reprezentanta: Vojtěch Ludvík

od | 6. 5. 2022 | Cestování za OB, MTBO, Sloupek reprezentanta

Reprezentant v MTBO Vojtěch Ludvík jede svou životní cestu nejen na horském kole, ale také spolu s Eddiem – obytnou dodávkou, s kterou objíždí Evropu. Jaké je to strávit celou zimu ve Španělsku a před závody se poctivě připravovat v místních terénech?

To, co jsem nastínil jako představu ve svém sloupku z roku 2020 se konečně přetavilo v realitu. Přes léto závodit v ČR a Evropě, přes zimu trénovat a pobývat ve Španělsku. Eddie (naše obytná dodávka) je už tak nějak hotový, oficiálně po několika potížích úspěšně přepsán na vozidlo zvláštního určení – SA obytný automobil, takže už s ním můžeme pohodlně cestovat po Evropě. Po podzimním ME v Portugalsku jsme s Val (přítelkyně) a Eddiem (ta dodávka) zůstali v lokalitě a pomalu se přesunuli do Španělska, kde jsme strávili většinu zimy. Jezdili jsme na kole, běhali a tak nějak trénovali, občas něco popracovali a čekali na naši sezónní práci – jarní cyklistické kempy s Active Tour v Calpe, kde já dělám mechanika / průvodce a Val vaří. Musím říct, že ten měsíc a půl kempů v kuse je docela solidní záhul, ale fyzičce to každoročně hodně prospěje.

Vypálené kraťasy už zkraje jara? Po zimě strávené ve Španělsku žádný problém (foto: Vojtěch Ludvík / stativ)

Poslední kemp jsme zakončili na začátku dubna a pak už v zásadě začala sezona a my se museli co nejrychleji dostat do mapy. Po cestě na WRE závody v Maďarsku jsme dali zhruba 10 mapových tréninků jak ve Španělsku, tak ve Francii a myslím, že se nám podařilo se celkem rychle rozmapovat. WRE v Maďarsku dopadlo nadmíru dobře, následoval český pohár s MČR ve sprintu, který také až na pár drobností vyšel obstojně, a tak se stalo, že se na ME do Litvy kromě mě nominovala i Val 👀

A co teď? Článek píšu z Eddieho parkujícího na okraji Varšavy, kde jsme zrovna dali jeden mapový trénink. Za 2 týdny začíná ME a my s Val a Eddiem už jedeme do Litvy doladit formu v lokálních podmínkách. Myslím si, že lepší příprava snad už ani neexistuje a jsem rád, že nám to repre umožňuje. Na MS do Švédska bych se chtěl připravovat obdobně. 

Zatím mě/nás tenhle styl života ohromně baví a doufám, že ještě několik let to půjde takhle perfektně kombinovat. Život točící se kolem MTBO a orientačních sportů obecně je prostě parádní. Začali jsme taky naše počínání trochu dokumentovat, takže koho by to zajímalo, může nás najít pod názvem orienteering-van nebo ve zkratce o-van. 

Vojtěch Needy Ludvík

Líbí se vám příběh Vojty Ludvíka? Sledujte Eddieho pustování na Instagramu a YouTube.

Eddie – pojízdná ložnice i kancelář (foto: Vojtěch Ludvík)

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 20. 6. 2024
a svátek má Květa.