Příležitost pro mladé: orienťák, zahraničí a dobrovolnictví

od | 14. 2. 2018 | Cestování za OB, Další, Orientační běh

Mladí lidé mají v současné době nekonečně možností, co dělat ve volném čase, říká se. Oproti situaci před rokem 1989 je to asi určitě pravda. Cestování za orienťákem do zahraničí, dobrovolnictví či práce na druhém konci světa nebo poznávání nových kultur. O tom všem v dnešním článku a možná vás v něčem bude inspirovat.

“MEDIART” EVS. To je název programu, který je finančně podporován Evropskou Unií a funguje již od roku 1995. Probíhá v řeckém Serresu a nabízí dobrou příležitost pro mladé (věk mezi 18 a 30 let), kteří chtějí získat nové pracovní zkušenosti po dobu 8 měsíců. Hlavní činností je pracovat v rozhlasové stanici a psát články o lidských právech a podobných tématech. Během této služby je spousta času a příležitostí i podpořit rozvoj orientačního běhu v Serres a v dalších částech Řecka (jako je mapování, přednášky ve školách, pořádání seminářů atd.). Zahájení projektu je už 1. března 2018 a trvá 8 měsíců. Cestovní náhrady jsou pokryty až do výše 275 EUR. Zajištěna je plná penze, ubytování, jídlo, zdravotní pojištění a také kapesné. Pracuje se 5 dní v týdnu, 7 hodin denně a je možné zažádat o dovolenou (2 pracovní dny za měsíc). Účastník obdrží úřední osvědčení Evropské komise, tzn. YOUTHPASS. Serres není orienťácky nepolíben. Konalo např. předloni SIVEN MOC Tour, loni v listopadu pak 50. výročí World Wide Orienteering Promotion. 

Ukázka lokální sprintové mapy.

Jsou zde tedy možnosti uspořádat tréninky v zajímavých terénech. Místní hledají 2 Čechy, kteří by na projektu mohli participovat. Svůj zájem prosím pošlete na e-maily alevra@otenet.gr, praxis@praxisgreece.com a hortomaris_b@teemail.gr.

Kompletní informace k programu najdete zde.

To není jediná potenciální nabídka. IOF se snaží o rozvoj OB do různých  koutů naší země. Je k dispozici tzv. Global Orienteering Volunteer platforma, kde se mohou orientační běžci zaregistrovat a nabídnout své dovednosti a odborné znalosti rozvojovým zemím nebo klubům, kterou tuto odbornost potřebují. Cílem, je aby každý z účastníků byl ze spolupráce nadšený. Dobrovolník cestuje do jiných regionů (zemí), setká se se zajímavými lidmi, pochopí novou mentalitu a předá své zkušenosti okolo orientačního běhu. Lokální klub může najít pomoc k rozvoji OB (mapování, organizace akcí, trénování atd.) v daném regionu.

Každý zájemce se může registrovat zde.

Vyplněné informace budou použité pro vyhledávání federací vyžadující dobrovolníky. IOF ale samozřejmě nemůže slíbit, že každý registrovaný uživatel bude přijat, vše záleží na poptávce. Jaké federace aktuálně hledají dobrovolníky? Podívejte se sem, třeba vás něco zaujme. Projekt koordinuje Nermin Fenmen, kontaktovat ji můžete na e-mailu govp@orienteering.org.

Aktuální nabídky na stránkách IOF.

 

 

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 4. 2024
a svátek má Valérie.