Jak poznat svět? Skrz orienťák!

od | 21. 6. 2022 | Cestování za OB, OB ve světě

Global Development Commission IOF nedávno spustila nový portál (nejen) pro dobrovolníky. Jeho cílem je propojovat lidi z orienťácky rozvinutějších zemí, s lidmi kteří žijí tam, kde je orienťák ještě v plenkách. Přečtěte se článek od Ondry Pipka a Aleny Voborníkové, českých zástupců v této komisi.

Portál najdeš zde: https://volunteers.orienteering.sport/

Existuje několik možností, jak portálu využít:

Dobrovolnictví

Říkal sis někdy, že by bylo fajn podívat se za hranice, třeba i na delší dobu, procvičit si jazyk, získat plno zkušeností a někomu tam pomoct? Nebo bys chtěl někomu svoje zkušenosti předat a vědět, že budou opravdu využity?

  • Máš možnost! 
  • Můžeš se přihlásit jako dobrovolník, počkat až se někdo ozve tobě, nebo přímo někoho kontaktovat a vyrazit do světa!

Nejprve se zaregistruješ jako dobrovolník, vyplníš dotazník o svých schopnostech a o-zkušenostech, a získáš tak přístup do systému.

Potom si na základě svých kritérií, jako jak bys chtěl pomáhat dlouho, co všechno ti bude hrazeno nebo kam bys chtěl jet, vyhledáš projekt. Pokud nezadáš žádné kritérium, zobrazí se ti všechny projekty. Momentálně je jich v systému asi šest, ale jistě brzy přibudou další. Mezi těmi co zde už jsou najdeš třeba projekt z Ameriky, Afriky nebo Německa.

V momentě, kdy najdeš projekt, který se ti zamlouvá, můžeš poslat jedním kliknutím předvyplněný email, zjistit podrobnosti a pak si začít balit.

Ubytování v zahraničí

Pokud chceš hlavně sbírat orienťácké zkušenosti v zahraničí a potřebuješ najít ubytování, tak je tu možnost najít si hostitelskou rodinu. A to už ve více jak čtyřech státech Evropy, přičemž jednou z možností je třeba Švédsko.

Stačí se přihlásit jako host, vyplnit krátký dotazník, a začít hledat svoji hostitelskou rodinu!

Zase si na základě kritérií vyfiltruješ, co je pro tebe ideální, pošleš předvyplněný email a jedeš! Hostitelských rodin je zaregistrováno už kolem 30 a to ze zemí jako Švédsko, Norsko, Švýcarsko, ale třeba i Portugalsko nebo Austrálie.

Hostitelská rodina

Máš doma volný pokoj a chceš získat nové kamarády, se kterými si můžeš jít společně zatrénovat? Nebo bys byl ochotný dát pomocnou ruku orienťákům z Ukrajiny? I na to je platforma jako stvořená.

Jednoduše se přihlásíš jako hostitelská rodina a čekáš, než ti někdo napíše.

Myslím, že propojení se s orienťáky z jiných zemí nebylo nikdy jednodušší, takže se neboj a pojď toho využít! Nemáš co ztratit! 

Portál najdeš zde: https://volunteers.orienteering.sport/

Ondřej Pipek a Alena Voborníková

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 20. 5. 2024
a svátek má Zbyšek.