Adventní kalendář ’19: 7. den – MS OB 2021

od | 7. 12. 2019 | Soutěž

Máme víkend, konečně zase dostatek času na Adventní kalendář.  Dnes jsme si připravili úkol na vaši pozornost. Předtím ale musíme představit dnešního partnera, Mistrovství světa v orientačním běhu 2021, které se bude konat v České republice za rok a půl, ale také správné odpovědi na tak trochu matematickou včerejší hádanku.


Mistrovství světa v orientačním běhu 2021

Největší závody v orientačních sportech na území Česka v historii se uskuteční v termínu 4. – 9. 7. 2021 s centrem v Doksech. Už nyní naplno probíhají přípravy, pro fanoušky budou navíc připraveny doprovodné šestidenní závody WOC Tour 2021 ve velmi náročných terénech (i v prostorech, kde poběží závodníci MS). Vše bude skloubené s časovým harmonogramem MS 2021, takže bude možné si užít vlastní závodění, fandění, ale také výletů, protože se vše odehrává v nádherné krajině plné hradů, rozhleden a zajímavých příběhů. Organizátoři si vytkli za cíl, že nechtějí pořádat závody stylem “po nás přijde potopa”. Již nyní spolupracují s Ministerstvem životního prostředí na obsáhlé ekologické koncepci, zapojili se do projektu “Dost bylo plastů”, spolupracují s obcemi, kraji i nejrůznějšími institucemi a zároveň chystají například mobilní aplikaci pro závodníky i diváky. Pořadatelé MS 2021 budou mít v roce 2020 generálku v podobě Euromeetingu, který je současně i (v sobotu a v neděli) žebříčkem A. Dohromady by se zde mělo sejít až 2000 účastníků!

Více informací:

 

Organizátoři MS 2021 věnovali do soutěže unikátní dres MS 2021, který už například vlastní hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta.

 


Jaké řešení měl včerejší početní příklad?

N = součet cifer roku založení O-News.cz = 2 + 0 + 1 + 6 = 9
M = celkový počet článků v sekci „Případ pro jury“ = 11
H = počet článků v rubrice „Hustník“ mezi daty 8. 12. 2016 a 24. 12. 2017 = 3
S = počet „Sloupků reprezentanta“ Jonáše Hubáčka = 2
Y = počet videí na našem Youtube kanále = 10

X = (N + M)*H /(S + Y) = 20 * 3 / 12 = 5


Taky jste jako malí rádi hledali rozdíly mezi obrázky? Nebo jste patřili k těm, kterým se nikdy nepovedlo odhalit všechny změny? Ať tak či onak tento úkol Vás bude čekat právě dnes. Do odpovědního formuláře napište počet změn, které jsou mezi první a druhou mapou. Jako jedna změna se počítá vše, co se událo v kolečku (změny jsou dostatečně daleko od sebe). Pokud tedy zmizí dva sloupy u sebe, je to pořád jen jeden rozdíl.

Tak jdeme na to – mapa 1:

Mapa 2:

Mapa 3:

 

Pokud rozdíly neuvidíte nebo vám nebude vyhovovat kvalita obrázku po stažení, najdete je TADY ve vysokém rozlišení (600 dpi) nebo klikněte přímo na dvojici map.

Své odpovědi piště do formuláře níže:

Pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 30. 3. 2023
a svátek má Arnošt.