Adventní kalendář ’19: 5. den – WMOC 2020

od | 5. 12. 2019 | Soutěž

Včera jsme si Vás ozkoušeli ze znalostí potřebných pro pořádání závodů. Dnes se podíváme na garderobu českých klubů- zopakujeme poznávačku dresů z loňského roku. Odhalíte o jaké kluby jde? Partnerem dnešního políčka je WMOC 2020 na Slovensku, tak neváhejte a soutěžte.


World Masters Orienteering Championship 2020, Košice (SVK)

V příštím roce zavítá v termínu 7.-14.8. 2020 Mistrovství světa veteránů (masters) k našim sousedům na Slovensko. Centrem svátku orientačního běhu starších a pokročilých bude druhé největší slovenské město Košice. Pořadatelé si pro závodníky z celého světa nachystali velice atraktivní terény – sprint proběhne v historickém srdci Košic, finále krátké trati v technicky náročném terénu mezi Košicemi a Prešovem, který nebyl ještě nikdy použit pro závody v OB. Třešničkou na dortu celého programu pak jistě bude klasická trať na Silické planině, obávaném království závrtů a temně zelených hustníčků. Pokud s vámi pojede někdo další z rodiny, kdo ještě nemůže závodit ve veteránských kategoriích, může se přihlásit na současně probíhající závody Slovak Karst Cup. Zajímavosti z přípravy můžete sledovat na FB stránce akce nebo oficiálním webu. Využijte konání této významné akce doslova za humny naší republiky.

Pozvánka na veteránské mistrovství světa 2020 do Košic!

Pořadatelé věnovali do soutěže 2x DRES.


Samozřejmostí jsou výsledky včerejšího kola, kdy jsme prověřili, jak se umíte orientovat v soutěžních dokumentech jednotlivých oblastí. Navštívili jsme soutěžní řád Ještědské, Valašské a Východočeské oblasti a prováděcí pokyny k soutěžím Ještědské oblasti.

  • Otázka 1: 110,- Kč
  • Otázka 2: 3 minuty
  • Otázka 3: 15 – 20 cm

Včerejší otázka byla navíc “časovka”, takže body byly přidělovány i na základě pořadí doručení správných odpovědí. Článek byl zveřejněn v 19:30 a první správná odpověď nám byla doručena 4 minuty a 56 sekund od zveřejnění. Pak už to šlo ráz na ráz. Gratulujeme všem, kteří získali body!


Dnes zavzpomínáme na oblíbený fotokvíz z loňského roku, kterým byly dresy českých klubů. Níže najdete opět osm dresů klubů, které běžně potkáte na českých závodech. Do odpovědního formuláře pak prosím pište jen zkratky oddílu, kterým dres patří. Tak co, máte na závodech oči otevřené nebo jen zíráte do mapy?

Své odpovědi pište do formuláře níže:

Pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 16. 4. 2024
a svátek má Irena.