Adventní kalendář ’18: 8. den – Cena Střední Moravy

od | 8. 12. 2018 | Soutěž

Je tu osmý den adventního kalendáře a s ním i další úkol pro Vás. Dnes bude jeho mottem móda. Zatímco pro některé čtenáře je toto téma sprosté slovo a odmítají se vzdát svého prvního dederonového pyžama (čti dresu), jiní řeší, zda si vzít na víkendové závody dva nebo raději tři různé oddílové modely. Co nás dnes čeká? Nejprve se podíváme na našeho partnera CSM 2019, poté  se dozvíte výsledky včerejšího dne a pak konečně úkol na dnešní den alias “Víte kdo běhá v těchto dresech?”. Krásnou sobotu!


Cena Střední Moravy 2019

CSM se v příštím roce stane otvírákem sezony vícedenních závodů, neboť vyšle své účastníky do lesa již o prvním prázdninovém víkendu 28.-30.6.2019. Pořadatelé z oddílu KOB Konice zvou všechny do krásného a náročného terénu letošního Mistrovství České republiky na klasické trati. Centrem závodů se stane obec Ospělov. CSM nabídne účastníkům v první etapě sprint v uličkách města Konice, následován dvěma klasickými tratěmi v kopcovitém, převážně smíšeném lese Zábřežské vrchoviny. Region láká i spoustou turistických cílů (hrad Bouzov, Mladečské jeskyně, CHKO Litovelské Pomoraví, …). Přijeďte si o prvním prázdninovém víkendu užít Střední Moravu s lampiony!

 


Výsledky dne 7.

První týden adventního kalendáře ukončil soutěžní úkol, ve kterém jste měli přiřadit autory k výrokům z jednotlivých webových blogů. Doufejme, že se českým orienťáckým blogům blýská na lepší časy a nebudeme v budoucnosti ochuzeni o zábavné a zajímavé čtení.

…Druhou důležitou skutečností mých zjištění je postavení pánve. Minule jsem skončil u zmíněného pohybu pažemi… VOJTĚCH KRÁL

…a tak jsem vyrazil do těch hustníčků nejhustníkovatějších kousek před Hong Kongem… JAN MRÁZEK

…Stává se to pomalu ale jistě tradicí, že jsou česká mistrovství na krátké pořádána v našich nejhorších možných terénech… MATĚJ KAMENICKÝ

…já vám mužů s klidným srdcem říct, že se tu neflákáme. V hodinkách mi svítí už téměř padesát kilometrů… MILOŠ NYKODÝM


Móda? Co o ní říká vševědoucí Wikipedie: (z francouzského mode, které vzniklo z latinského modus – míra, vzhled, způsob, pravidlo, předpis) je aktuálně (s trvalostí dnů až roků) upřednostňovaný způsob, jak se některé věci dělají nebo používají. Tento způsob použití nebo řešení není trvalý, ale v čase se mění. Velmi často je tento výraz používán ve spojení s oblékáním, kde popisuje v daném období upřednostňovaný vzhled oděvů, úpravu vlasů a úpravu zevnějšku obecně. Pokud se jedinec nepřizpůsobí běžné módě, je společností nebo skupinou penalizován, tento tlak je někdy nazýván „diktátem módy“…”

Také běžecké vybavení orientačních běžců za poslední desítky let urazilo velký kus cesty. Kdo se dnes objeví na startu v tradičním dederonovém “pyžamu”, riskuje minimálně výsměch mladého potěru. Někteří vizionáři se dnes pohybují po lese v kompresních součástkách, domnívaje se, že tím ušetří potřebné vteřinky. Jiní dělají díry do GPS podprsenky, aby jim nebylo teplo. Inu, proti gustu žádný dišputát.

V dnešním adventním kalendáři se podíváme na to, jak ovládáte znalost českých oddílových stejnokrojů. Víte, kdo běhá v následujících dresech? Do odpovědí prosím pište trojpísmenné zkratky českých oddílů, např.: CHA, LLI, TUV …

  1. Brnkačka na úvod,
  2. hurá na opačný konec republiky,
  3. další kout vlasti, 
  4. abychom dokončili všechny světové strany,
  5. přitvrzujeme,
  6. aby vás to bavilo,
  7. ještě chvilku oddechu,
  8. jeden královský za zlatého bludišťáka,
  9. pocta zakladateli O-News.cz,
  10. a jedeme lyžovat!

Tak co, jste módní démoni nebo radši sjedete oddílové stránky všech českých orienťáckých klubů?


Pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 16. 6. 2024
a svátek má Zbyněk.