Adventní kalendář ’18: 5. den – Grand Prix Silesia
Dnes je 10.12.2019

Soutěž | 05.12.2018

Včera jsme se podívali do Estonska a trochu jsme se vrátili k OB a čtení mapy a dnes u toho zůstaneme. Akorát v Česku. Správné odpovědi se dobere ten, kdo umí číst mapu a popisy kontrol. No však uvidíte sami. Ještě předtím si ale představíme partnera soutěže Grand Prix Silesia 2019.


Grand Prix Silesia 2019 se uskuteční jako čtyřetapové závody v prostoru krásných břidlicových lomů v okolí Jakartovic v termínu 19. – 21. července 2019. Nově bude navíc pro jednu etapu využit břidlicový terén ze ŽB Morava 2018. Autorem map bude Zdeněk Lenhart. Centrum závodů bude situováno na fotbalovém hřišti v Bohdanovicích. Mrkněte na staré mapy, které budou nově přemapovány pro ročník 2019: Bludiště 1, Bludiště 2, Bludiště 3, Strážný.

Web závodů

Klub Orientační běh Opava do soutěže věnoval 2x startovné na Grand Prix Silesia 2019! Děkujeme!


Nejprve se vrátíme k výsledkům včerejší soutěžní otázky z Estonska. Zápatní otázkou jsme se vás snažili došťouchat k tomu, že si máte najít naši stránku s GPS trackingem a podle data jednoduše dohledat závod. Podle jména bylo jasné, že hledáme ten mužský. No a pak už jste jen šli podle instrukcí. Správné odpovědi na otázky jsou:

 1. Budovu (uznáváme i Kupku – dle ISOM 2017 splňuje podmínky)
 2. Průsek
 3. Kameny
 4. Skupinu kamenů
 5. Ruinu

 


Dnes se nebudeme zdržovat žádným dlouhým zadáním. Tady máte mapu a řešení dnešního úkolu nám prosím napište majuskulí do formuláře níže. Pro správnou interpretaci nechte mapu otočenou severem k hornímu okraji naší stránky, tak jak Vám ji tu servírujeme a neotáčejte jí.

 


Pravidla soutěže

Facebooktwitter


 1. -ury- says:

  Je k včerejšímu zadání někde originál mapy? Mě se ta budova moc nezdá.

 2. MArek says:

  Nechybaju v dnesnom zadani pismena k jednotlivym kontrolam? Alebo nechapem zadanie?

 3. Dann says:

  Zadání by mělo být v pořádku. 🙂

 4. pařez says:

  Jestli je zadání v pořádku, tak v čem je teda ten chyták??

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *