WMOC 2018 klepe na dveře
Dnes je 21.01.2020

OB ve světě | Orientační běh | 05.07.2018

Jen dva dny dělí českou veteránskou výpravu na letošním WMOC v dánském hlavním městě Kodani od startu prvního závodu. Kdo z české výpravy by mohl sáhnout na medaili? V jakých terénech se závody poběží? 

Centrem letošního veteránského mistrovství světa, které se koná ve dnech 7.-13.7.2018, je dánská metropole Kodaň. Závodníci již netrpělivě čekají na první závody. Celá akce oficiálně začíná pátečním modelem sprintu a slavnostním zahájením. O tituly se běží celkem v 28 kategoriích, nejstarším účastníkem je švédský Rune Haraldsson, který letos dosáhne 100 let. Jaký program čeká na účastníky?

Sprint 7.-8.7. Hørsholm a Kodaň

Sobotní kvalifikace se odehraje ve městě Hørsholm 25 km severně od Kodaně v DTU Science parku. Při nedělním finále se závodníci dostanou do samého srdce hlavního města Kodaně. Centrum závodu je situováno vedle královského hradu Christianborg, kde nyní sídlí dánský parlament.

Ukázkové mapy sprintu Foto: WMOC 2018

Middle 10.-11.7. Tisvilde Hegn

Na kvalifikaci a finále krátké trati se celý peleton přesune na severní pobřeží dánského ostrovu. Během historie dánského OB se zde konalo již několik velkých závodů. Terén je charakteristický sítí terénních útvarů a proměnlivou vegetací. Závodníci budou muset měnit svou rychlost a zůstat po celou dobu velmi pozorní.

Ukázka mapy na middle Foto: WMOC 2018

Long 13.7. Gribskov

Kvalifikací závodu na klasické trati je finále závodu krátké trati. Závod se uskuteční v druhém největším lese Dánska – Gribu, který nabídne typický terén západního Dánska s množstvím vegetačních detailů. Pořadatelé upozorňují také na dřevaře, kteří v uplynulém roce byli v lese velmi aktivní. Závodníci tak mohou čekat i rychlé úseky po pasekách.

Ukázka mapy longu Foto: WMOC 2018

České naděje

Českou republiku reprezentuje na severu Dánska celkem 130 našich veteránů. Mezi ty, kteří by mohli dovést cenný kov patří například Vít Pospíšil, Petr Henych, Zdeněk Zuzánek (M55), Jiří Šedivý, Jiří Provazník (M65), Jaroslav Havlík (M80), Svatava Voltrová (W55), Jana Smutná (W55), Ada Kuchařová, Alena Rosecká (W60)  ale překvapit může i kdykoliv z dalších závodníků.

WEB závodu.

Držíme všem závodníkům palce a přejeme příjemné zážitky!

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *