Vojtěch Král počtvrté ovládl O-Gala

od | 25. 11. 2019 | LOB, MTBO, OB v ČR, Orientační běh, Reportáže, Trail O

V sobotu proběhlo v Jablonci nad Nisou slavnostní vyhlášení Nejlepších orientačních sportovců roku 2019 a následný galavečer O-Gala. Jedno z nejlepších, jaké za poslední roky bylo – pochvalovali si účastníci bohatý program. Nechyběl welcome drink, úvodní tanec dorostenců, taneční soutěž ani společenská půlhodinka věnovaná standardním tancům. O co však šlo především, bylo vyhlášení nej sportovců roku. V OB  zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král, MTBO ovládla Veronika Kubínová a LOB Petra Hančová. Navíc byli do síně slávy zařazeni Václav Zakouřil, průkopník lyžařského orientačního běhu a dlouholetý trenér, a Svatava Nováková, medailistka z Mistrovství světa v LOB 1980 a stále nadšená orientační běžkyně.

OB

Dalo by se říci skvělá sezóna pro českou repre – na světových pohárech i MS jsem bojovaly o nejvyšší příčky a české barvy byly hodně vidět. Králem ovšem mohl být jen jeden a kdo jiný než vítěz závodu Světové poháru v knock-out sprintu ze Švýcarska, trojnásobný vítěz MČR a finišmen české štafety na MS, která obsadila 4. místo – Vojtěch Král!

1. KARLOVÁ Anna        OK Jilemnici               15 bodů

Pět nejlepších v kategorii OB (foto: Petr Kadeřávek)

MTBO

Čeští bajkeři i v uplynulé sezóně skvěle navázali na předchozí úspěchy a cenné kovy přivezli ze všech velkých akcí. Jedním úspěchem za všech je například kompletní sbírka medailí ze závodu mužů s hromadným startem na MS. Vítězství z letošní ankety si však odnáší Veronika Kubínová, trojnásobná vicemistryně světa. Ta sice cenu převzít nemohla, ale vše vynahradila pěkným videem ze slunného Španělska – jak jinak než natočeném během jízdy na kole.