TěloPraha 2018, orientační běh byl u toho!
Dnes je 28.01.2020

LOB | Metodika | MTBO | Orientační běh | 05.09.2018

Konec prázdnin je tradičně zasvěcen semináři TěloPraha, kde se prezentují také orientační sporty. Co přinesl letošní ročník? Kolik pedagogů se během této akce proběhlo s mapou, jaká byla přednáška Mariana Jelínka a koho byste chtěli přitáhnout na semináře pro trenéry Vy? Čtěte a komentujte níže.

Vzdělávací seminář TěloPraha 2018 proběhl na konci prázdnin ve dnech 29.-31. srpna a byl určen pro učitele tělesné výchovy na základních a středních školách i pro ostatní tělovýchovné pracovníky.  TěloPraha patří svým rozsahem a výběrem aktivit mezi největší akce svého druhu v České republice. Během dvou dnů mají frekventanti možnost zúčastnit se desítky druhů praktických aktivit a teoretických přednášek. Na organizaci dlouhodobě spolupracují Asociace školních sportovních klubů ČR a Univerzita Karlova – Fakulta tělesné výchovy a sportu. Obdobnou akci pořádá Pedagogická fakulta Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (TěloÚstí 12. – 14. 9. 2018) a Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci (TěloOlomouc 30. 8. – 1. 9. 2017).

OB je nechybí mezi ukázkovými sporty od roku 2006 Foto: Kristýna Skyvová

Orientační běh má zastoupení na semináři TěloPraha již od roku 2006, v letošním roce se ve dvou lekcích vystřídalo přes 40 účastníků. Kromě praktické ukázky OB v areálu FTVS byly připraveny cvičení na nácvik orientace mapy včetně ukázky využití elektronického systému Sportident pro pohybové aktivity. Účastníci byli informováni o možnosti spolupráce Českého svazu orientačních sportů se školami formou projektů komise rozvoje OB Výukové mapy nebo OB do škol.

Tahák letošního ročníku TěloPraha – přednáška Mariana Jelínka Foto: Kristýna Skyvová

Velkou pozornost si právem zasloužila přednáška Mariana Jelínka o motivaci sportovců, resp. o motivaci k jakékoliv lidské činnosti. Znalcům českého hokeje obzvlášť fanouškům Sparty Praha není třeba pana Jelínka představovat – jako asistent trenéra české reprezentace získal v roce 2005 titul mistra světa a jako asistent trenéra stál u posledních dvou titulů HC Sparta v české Extralize. Kromě aktivní trenérské kariéry se rovněž zajímá o psychologii sportu, na toto téma sepsal řadu knih a získal doktorát z filosofie. Třináct let spolupracoval s Jaromírem Jágrem, v současnosti je mentálním koučem Karolíny Plíškové, takže diskutovaná spolupráce  s ČSOS například na seminářích pro trenéry je pro náš sport velkým příslibem.

O jaké další trenérské kapacity byste měli na seminářích zájem?

Pro O-News.cz připravila Kristýna Skyvová

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *