Světové hvězdy v online prostředí – díl 1.

od | 22. 10. 2020 | Další, LOB, MTBO, Orientační běh

V následujících týdnech pro vás máme nachystaný seriál o aktivitě nejlepších světových závodníků v online prostředích, ať už na sociálních sítích (Facebook, Instagram) či na svých webech. V každém díle vám přineseme okolo 5 závodníků ze všech orientačních sportů, ať už lesního orienťáku, sprinterského orienťáku, lyžařského OB či MTBO. Dnes vám přinášíme první díl!

Tove Alexandresson

A začínáme největší světovou hvězdou orientačních sportů, Švédkou Tove Alexandresson, která je světovou jedničkou hned v třech světových žebříčcích – v lesním i sprintovém orienťáku a i v lyžařském OB. Ze světových šampionátů má neuvěřitelných 20 zlatých medailí – z každého sportu 10. Kromě orienťáku je také úspěšná ve skyrunningu. Závody běhá za tým Stora Tuna. Má svůj web, ovšem jen ve švédštině, na kterém má přehled úspěchů, sponzorů a fotky pro média a také odkaz na blog, který je ovšem také jen ve švédštině. Na svůj Instagram dává fotky z tréninků, závodů a také zde propaguje své sponzory. Na této síti má 18 600 followers. Její Facebook je velmi podobný, s tím rozdílem, že příspěvky na tuto síť dává častěji. Tuto stránku “lajklo” zatím necelých 6 000 lidí.

Facebook

Instagram

Web

Veronika Kubínová

Nejvýše postavenou českou závodnicí ve světovém rankingu ze všech orientačních sportů je karlovarská Veronika Kubínová, která je na druhém místě ve světovém rankingu v MTBO. Kromě MTBO jezdí i závody cross-country na kole bez mapy. V juniorských letech byla také členkou reprezentace v LOBu. Je šestinásobnou juniorskou mistrní světa, třínásobnou stříbrnou medailistkou z mistrovství světa dospělé kategorie a také mistrní Evropy. Na svůj Instagramový profil, který má přes 460 sledujících, dává fotky z tréninků a ze závodů. Kromě toho má i svůj web, kde má blog se svými zážitky, dále tipy na výlety na kole a osobní informace.

Instagram

Web

Tim Robertson

Jedná se o jediného neevropského závodníka, který je v TOP10 ve světovém rankingu ze všech orientačních sportů. Tento novozélandský závodník, který ale trvale žije ve Švédsku, je nyní na 8. pozici ve sprintovém rankingu mezi muži. Mezi jeho největší úspěchy patří 2. místo ze sprintu na MS 2018 v lotyšské Rize a také dva tituly z juniorského mistrovství světa, které získal v letech 2014 a 2015. Kromě toho se loni zúčastnil MS v MTBO. Jeho klubem je finský klub Koovee Suunnistus. Na své Facebookové stránce není v poslední době příliš aktivní, naproti tomu na svůj Instagram pravidelně přidává různé příspěvky, ať už ze závodů, z tréninku či z návštěvy různých míst po závodě.

Facebook

Instagram

Frédéric Tranchand

Náš dnešní přehled uzavírá 6. muž v lesním světovém rankingu, Francouz Frédéric Tranchand. Tento francouzský závodník má na kontě úspěchy hlavně ze štafet, na mistrovstvích světa získal v této disciplíně 5 medailí, nicméně v letech 2010 a 2017 získal i stříbrnou a bronzovou medaili ze sprintu. Jeho hlavním klubem je finský tým Paimion Rasti. Frederic Tranchand nemá svou vlastní Facebookovou stránku, nicméně na svůj osobní profil přidává dost příspěvků, které jsou spojeny s jeho kariérou, například tréninky, závody, ať už v orienťáku či na dráze, kde je také úspěšný. Podobné příspěvky dává i na svůj Instagram, jeho oblíbeným příspěvkem na této síti je skok na známém místě.

Facebook

Instagram

https://www.instagram.com/p/CFmzAGjAIHe/

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 23. 2. 2024
a svátek má Svatopluk.