Spanilá jízda na JWOCu pokračuje – bronz Báry Chaloupské

od | 13. 7. 2018 | OB ve světě, Orientační běh

Třetí závod, čtvrtá medaile. Český juniorský tým pokračuje v krasojízdě. Dnes zásluhou bronzové Báry Chaloupské a dvou brambor Terky Janošíkové a Dana Vandase. Jaké jsou ohlasy našich nejlepších závodníků?

V maďarském Bócsa se dnes rozdělovala sada medailí z krátké trati a naši reprezentanti byli opět u toho. Nejlepšího výsledku dosáhla ziskem bronzu hradecká rodačka Barbora Chaloupská. Po 8. místě ve sprintu na JMS v roce 2016, je to její prozatímní maximum. “Moc mě to bavilo. Po běžecké a fyzicky náročné klasice a hezkém sprintu, to byla dnes velká zábava.” Toho, že Báře obtížné maďarské hustníčky sedí, si všimli i sami pořadatelé. Když probíhala diváckým úsekem nazvali jí “juniper-specialist”. “Trošku mě to rozhodilo, ale pak jsem ještě zabrala. Mrzí mě jen špatná stopa na sběrku, kdy jsem naběhla do křoví a ztratila cenné vteřinky,” dumá Bára nad drobným zaváháním na konci závodu.

Radost bronzové Báry Chaloupské Foto: Jiří Čech

Že bylo potřeba vydržet s bojovným výkonem až do posledních metrů potvrzuje i další česká reprezentantka Terka Janošíková, “Potěšilo mě, že jsem i přes chybky v průběhu celého závodu potvrdila vyrovnanost svých výkonů. Na doběhu jsem se ještě zvládla posunout o jednu příčku dopředu. Krátké tratě mi obecně jdou trochu méně, takže 4. místo na JMS beru jako velký úspěch.” Dívčí závod byl ovlivněn několika DISKy na diváckém úseku. Terka Čechová díky tomu přišla o kvalitní výsledek okolo 10.místa, z velké bedny se vyšachovala i švýcarská fenoménka Simona Aebersold. Švýcaři údajně podali protest na neregulérnost, neboť pořadatelé některé závodníky na chybu upozorňovali již během závodu. “Bohužel se nám zde vychybovala Terka i Nikola, ale protest podávat nebudeme, situace byla dopředu známá z bulletinu. U neregulérního chování pořadatelů jsem osobně nebyl, uvidíme jak se k tomu večer na Team leaders meetingu vyjádří jury,” reagoval na celou situaci český reprezentační trenér Pavel Košárek.

W20: 1.Gardonyi 28:59; 3. Chaloupská +0:26; 4. Janošíková + 0:32; 34. Vyhnálková 7:49; 52. Firešová 17:13, Čechová, Thýnová DISK

Další medaile je doma! Foto: FB profil JRD

V závodě mužů byl nejlepším z našich Daniel Vandas, který obsadil skvělé 4. místo. “Ke konci mi trochu fyzicky docházelo, ale na 12. kontrole jsem doběhl před sebou běžícího Upitise a ten mě pak protáhl závěrečným pytlíkem. Tempo jsme měli také slušné,” komentoval Dan svůj další výborný závod. Na prvních třech příčkách se seřadili reprezentanti Švédska (Svensk, Imark, Johannesson) a zopakovali tak hattrick z middle na JWOC 2013 v Hradci Králové.

M20: 1. Svensk 29:32; 4. Vandas + 1:40; 48. Sýkora +14:14; 52. Bendák + 16:11

Celé juniorské mistrovství světa vyvrcholí sobotním závodem štafet. České dámy poběží ve složení: Čechová – Chaloupská – Janošíková, Vyhnálková-Firešová-Thýnová. Pánové poté v pořadí Sýkora – Křivda – Vandas, Bendák – Koštejn – Horčička. Doufejme, že i další den se ponese na medailové vlně.

Držte české partě palce!

Team of Czechia Foto: Jiří Čech

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 5. 2024
a svátek má Nataša.