První LOBy nové sezóny v Německu

od | 18. 12. 2017 | LOB, Reportáže

Zima se stále silněji ozývá ve všech koutech Česka. Avšak místo, kde se teď ozývala pro orienťáky, u nás neleží. Carslfeld, městečko v Krušných horách hned za hranicemi s Českou republikou, ve dnech 16.-17. 12. 2017 bylo dějištěm úvodních dvou závodů Českého poháru v lyžařském orientačním běhu.

V německém Carlsfeldu se konaly první dva závody Českého poháru v LOBu. Foto: Šimon Mareček.

Sobotní middle

V sobotu dopoledne byl na programu middle. Na start se jelo vlekem na vrchol sjezdovky a úvodní část většiny tratí se motala na kopci v síti místních standardních tratí. Poté závodníci sjeli dolů z kopce a poslední kontroly byly na louce, kde tratě projeté skútrem nebyly, obzvláště pro dříve startující závodníky, moc příjemné. Elitní kategorie si ovšem užily ještě prostor velmi letmo projetých tratí na svahu za sjezdovkou. Závod se až na posunutý start a některé ledabyle projeté stopy obešel bez větších komplikací, a tak se odpoledne mohli na stupně vítězů postavit tito borci:

Dominik Průša (H14), Wenke Heinemann (D14), Matyáš Štregl (H17), Kateřina Černá (D17), Vojtěch Bartoš (H20), Markéta Firešová (D20), Michal Drobník (HE), Petra Hančová (DE), Jaroslav Polák (H35), Kateřina Folprechtová (D35)

výsledky sobota

Sobotní drsná krátká trať, stavba tratí nebyla obzvlášť oslňující (K2-K3).

Nedělní long

V neděli se konal závod na klasické trati. Tentokrát závodníci jezdili po dobře upravených turistických tratích okolo blízké vodní nádrže. Avšak o “lobácké lahůdky” také nebyla nouze. Celý den sněžilo, což v kombinaci s dlouhými tratěmi utvořilo velmi těžký závod, kde hlavní roli hrála rychlost a houževnatost. Avšak tratě obsahovaly i množství zajímavých voleb postupů, kde se rozhodovalo o cenné minuty. Nejlepší závodníci v jednotlivých kategoriích byli:

Marek Štěrba (H14), Adéla Randáková (D14), Rozálie Kuchařová (D17), Tomáš Milán (H17), Markéta Firešová (D20), Vojtech Bartoš (H20), Helena Randáková (DE), Regimatas Kavaliauskas (HE),  Kateřina Folprechtová (D35), Jaroslav Polák (H35).

výsledky neděle

Při nedělní klasické klasice rozhodovala houževnatost, vytrvalost a správná volba postupů.

Přestože příroda byla k pořadatelům velmi štědrá a sněhu bylo dostatek, myslím si, že závody mohly nabídnout více. Stopy nebyly dostatečně upraveny a tratě mohly být postaveny zajímavěji. Po organizační stránce se naskytly drobné nedostatky, prezentace nestíhala, závodníci s licencí A startovali jako první (a šlapali stopy), na shromaždišti nebylo pořádné zázemí a v neděli markantně chyběla občerstvovačka. Velmi zajímavým zpestřením bylo použití bezdotykového ražení (SPORTident Air+), což přispělo k dynamice závodu a fungovalo bez větších problémů. Všichni závodníci si ale odvezli zajímavý a pěkný sportovní zážitek. Další závody Českého poháru pořádá v termínu 13.-14.1.2018 SK Studenec v Roudnici v Krkonoších, tak doufejme, že vydrží sněhová pokrývka.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 19. 7. 2024
a svátek má Čeněk.