Poslední rankingový víkend sezóny

od | 13. 11. 2017 | Orientační běh

Poslední rankingový závod letošní sezóny našel svůj termín až tento listopadový víkend, byl totiž kvůli odložen z konce října kvůli vichřici. Tím byla tedy zakončena oficiální sezóna pěšího OB. Ke slovu se (snad) brzy dostanou LOBy, zimní ligy už pozvolna začínají.

Oblastní závod Jihomoravské ligy

Již zmíněný přesunutý závod byl uspořádán Klubem OB Konice v prostějovské vesničce Pohora. Na mapě Mořicův Dvůr byli na klasické trati nejlepší Magdaléna Tužilová (ZBM) a Adam Chromý (TBM), druhá místa brali Markéta Tesařová a David Vedra a pro třetí místa doběhli Pavla Horová a Radim Perknovský.

Tento závod však celkovým pořadím v rankingu za rok 2017 nezahýbal – zvítězili Vojtěch Král a Jana Knapová

Orientační běh pražských horolezců

62. ročník tohoto závodu dvojic se letos konal v Osečné. Páteční deštivá noční etapa měla limit 3,5 hodiny, přesto stihnout všechny kontroly bylo nadlidským úkolem, tudíž bylo velmi důležité dobře naplánovat postup tak, aby tým získal co nejvíce bodů. Osmihodinová denní etapa nabízela tradiční horolezecký zážitek – kontroly na stromech, skalách, ve vodě a na dalších nečekaných objektech. Mapa kombinovaná z ob mapy a ZM10 pokrývala plochu 72 čtverečných kilometrů a kdyby někdo chtěl oběhnout všechny kontroly, naběhal by hodně přes 50km. V některých kategoriích se pořadí hodně přesypalo, protože některé týmy nedoběhly na sever k významně obodovaným lezeckým kontrolám. V mužích zvítězili (a příští rok pořádají) Dezorientovaní nelezci (Martin Benroth a Matěj Kala), ženám vládly EPO Malá a eště menší (Simona Karochová, Kamila Rambová) a v prestižních mixech na 1. místě byli Kompar Xtream (Honza Štykar, Lenka Nováková).

35. Hulk cup

Kultovní noční štafety s velmi kvalitním obsazením našly útočiště v pražské městské části Motol. Mezi ženami o téměř 4 minuty vyhrála štafeta Kotlářky (Mullis, Plochová, Bochenková), v mužích na prvních třech místech štafety PGP, z nichž bylo nejrychlejší trio Navrátil, Laciga, Procházka.