Na kofole s Luckou Semíkovou
Dnes je 18.01.2020

Na kofole s | Orientační běh | Sloupek reprezentanta | 21.06.2019

Na předprázdninovou kofolu s námi vyrazila kamenická rodačka a skvělá orientační běžkyně Lucka Semíková. Tu za pár dní čeká premiéra v reprezentačním dresu na MEDu v Bělorusku. Rozhovor s námi vedla z Anglie, kde je na školním pobytu a tak ji neuvidíme na MČR KT – koho považuje za největší favoritku, co je jejím koníčkem, u kterého odreaguje a jak se těší na zmíněnou premiéru?

Ahoj Lucko, jak se máš?

Jo, mám se dobře, i když tenhle týden jsem byla chvíli nemocná, ale teď  už jsem v pohodě.

Před pár dny jsi byla nominovaná na MED do Běloruska. Pokud se nepletu, bude to Tvoje premiéra v reprezentačním dresu, jak se na ni těšíš?

Jojo je to tak, bude to moje premiéra! Ano těším se, i když to budou jiné terény, než na které jsem zvyklá… ale určitě to bude dobrá zkušenost.

Lucka při MČR ve sprintu. Foto: archiv LS

Jaké cíle si dáváš směrem k těmto závodům?

No upřímně, tím že jsem na podobných závodech ještě nebyla, úplně nevím co od toho mám očekávat… Asi si můžu dát cíl ten, abych z toho závodu měla dobrý pocit…

Jarní sezona Vám dorostencům v Kamenici opravdu vyšla. Zejména sprinterský víkend byl ve Vašem podání famózní (3x zlato, 1x stříbro ve sprintu a stříbro ve sprintových štafetách). Máte na to v Kamenici nějaký recept?

No tak myslím, že docela poctivě trénujeme, a taky jsme měli štěstí, že nám to takhle vyšlo…. No Kamenice je prostě dobrej oddíl. (smích. pozn. redakce)

Jak dlouho jste s  oddílovou kolegyní Sofií Šafkovou trénovaly doběh a by z toho byl titul ve sprintu pro obě?

Tak domluvily jsme se předem, že teda když spolu trénujeme, tak ať jsme na tom i na závodech stejně.

Když zlato, tak pro obě – MČR ve sprintu v Čáslavi, Lucka vlevo, Sofie vpravo. Foto: OK Kamenice

Je velká výhoda mít dobrou parťačku na tréninky? Kolik procent tréninků odběháte spolu?

Jojo je to super, protože se pak člověk víc těší na trénink, že nepůjde sám, a když máte vyrovnaného parťáka tak i „účinněji“ potrénujete. Běháme spolu dvakrát za týden, fyzičku a mapový trénink, takže tak 40-50% z celkových tréninků.

Kdo Tě vlastně přivedl k orienťáku?

Určitě je to zásluhou mých rodičů, ty mě už od malička brali s sebou na závody a vodili mě na HDR.

Co je Tvá nejstarší vzpomínka na OB?

Asi jeden náš letní tábor, kdy jsme měli téma tábora Čtyřlístek a jeden den mě v rámci táborové hry spolu s jinými dětmi unesli jako nejmladšího člena týmu… vím, že jsem se docela bála.

Když jsem Tě prosila o rozhovor, napsala jsi, že už teď v červnu nejsi moc doma. Školní akce Vás docela zaměstnávají, mohla bys čtenářům představit svoje plány na další týdny?

Teď mi vlastně uběhl můj poslední školní týden, protože ještě dnes odjíždím do Anglie a hned další týden na to navazuje EYOC, takže si doma fakt moc nepobudu.

Lucky největší koníček je netradičně koníček. Foto: archiv LS

Podle přihlášek na MČR na krátké trati v Trutnově se ho nezúčastníš (Lucka je na pobytu v Anglii), máš nějaký tip, kdo by u Vás v kategorii mohl vystoupat na stupínek nejvyšší?

Tak myslím, že v naší kategorii je víc než jedna favoritka a docela těžko se to určuje, ale třeba Terka Chrástová, Áďa Vandasová, Míša Dittrichová, Anička Kochová, Janička Pekařová… a doufám, že třeba i holky z našeho oddílu!

Poslední otázka už je poměrně tradiční, jak a čím se nejlépe odreaguješ? Máš ještě nějaký další koníček, kterému se ve volném čase věnuješ?

Jojo mám. Ráda jezdím na koni a i mám svého koně, je to skvělý, protože je to zas úplně jiný sport než běhání, takže se tím krásně odreaguju a pak se zase těším na trénování!

Děkuji za rozhovor a přeji správný směr v lese i v životě!

Facebooktwitter
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *