Na kofole s Karolínou Bejvlovou

od | 8. 3. 2018 | Na kofole s, OB v ČR, Rozhovory

Talentovaná mladá závodnice, která před sezónou změnila dres a posílí kvalitní dorostenecký tým OK Kamenice. V roce 2017 získala tři bronzové medaile na LDOM v Brně, přidala 2 stříbra z MČR a zaběhla 7. nejrychlejší čas na posledním úseku mládežnické Tiomily. Úspěšný vstup do dorostenecké kategorie, že? Ve volném čase trénuje malé atlety, jezdí na kole nebo lyžích. Už víte, koho jsme pozvali na březnovou kofolu? Káju Bejvlovou, seznamte se.

Ahoj Kájo, jak se těšíš na novou sezónu?
Ahoj, na novou sezónu se už opravdu těším, jelikož zima byla dlouhá a běžek už mám dost.

Minulý týden skončilo přestupové období, od jara budeš běhat v dresu OK Kamenice. Jak to?
Holky, se kterými jsem běhala štafety v Pragovce, už buď odrostly, nebo přestaly hostovat a budou běhat za svůj mateřský oddíl.  Já jsem vždycky s Kamenicí jezdila na jejich oddílové soustředění, tak to bylo takové logické vyústění.

V loňském roce jsi byla členkou úspěšného týmu TSM Praha v mládežnickém závodě na Tiomile. Chystáte se do Švédska i letos?
Ano, do Švédska bychom měli jet znovu. Obhájit tak skvělý výsledek bude ale velmi těžké. Štafeta už sice nebude ve stejném složení, ale tak to nic neznamená.

Kája dobíhá pražskému TSM pro skvělé 6. místo na Tiomile 2017, Foto: Dan Šafka.

 

Vnímáš severské terény jako hodně jiné oproti našim středoevropským?
No, tak jiné určitě jsou, chvíli mi trvalo, než jsem si na ně zvykla a byla si v nich aspoň trochu jistá. Ale každý terén má něco do sebe.

Štafetu na Tiomile si dokončila na skvělém 6. místě, jak na tento závod vzpomínáš?
Vždy, když si na ten závod vzpomenu tak je to pro mě neuvěřitelný. Byl to skvělý výsledek, kterého si moc cením. Já jsem svoji trať proběhla ani nevím jak, a ani jsem si z ní nic nepamatovala. Odpoledne jsem běžela ještě ženský úsek a ten už jsem si jenom užívala, už tam nebyl stres a bylo to takové pohodovější.

Zisk jedné ze tří bronzových medailí na LODM v Brně, Foto: Ivo Doušek

V uplynulém roce si uspěla i na Letní olympiádě dětí a mládeže (LODM). Domů jsi dovezla celkem tři bronzové medaile. Jak se ti líbila atmosféra olympiády?
V minulém roce jsem měla možnost jet jak na LODM, tak na MED, ale musela jsem si vybrat. Jela jsem na LODM, byla to poslední možnost, kdy jsem se tam mohla dostat. Na LODM jsem byla už v roce 2015 a bylo to skvělý, tak jsem se rozhodla jet znovu. Atmosféra? No skvěle jsme si to užili, týden plný orienťáku v obklopení kamarádů, co víc si přát. Organizace byla taky super, spousta volného času a zábavy.

Mají takové akce podle Tebe smysl?
Ano, určitě mají. Máme možnost si vyzkoušet, jak to na takové olympiádě a jiných velkých akcích chodí a viděli jsme to, co bychom na oblasťáku neviděli.

I odpočinkem živ je sportovec, foto: archiv KB

Stíháš krom orienťáku i něco dalšího? Jak si nejlépe odpočineš?
No, kromě orienťáku stíhám chodit na atletiku, kde taky pomáhám s trénováním malých dětí. Když je sníh, jezdím na běžkách, v létě na kole. Odpočívám nejraději doma v posteli a občas chodím do bazénu.

Byla jsi druhá v žebříčku A v kategorii D16 za rok 2017, máš medaili z MČR i LODM… na rok 2018 tedy asi nebudeš mít malé cíle, že?
Loňský rok se mi obzvláště vydařil. Cíle nesmí být nikdy nízké, aby měl člověk motivaci. Letos bych se chtěla dostat se na MED a pohybovat se v popředí žebříčku A narozeniny jsem už měla, takže jako dárek už to nedostanu a bude to velmi těžké.

Tak ať to vyjde, hodně štěstí v lese i životě!

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 20. 6. 2024
a svátek má Květa.