Máte zájem o besedu reprezentanta na akci Vašeho SCM/TSM?

od | 17. 10. 2018 | OB v ČR, Orientační běh

Jedním z prvních projektů, který Rada pro podporu inovací ČSOS přinese pro tréninkovou sezónu 2018/2019, jsou besedy s reprezentanty, které si vedoucí TSM budou moci “objednat” přes koordinátora.

Cílem projektu je motivovat mladé závodníky k vrcholovému tréninku a zároveň zprostředkovat cenné zkušenosti současných reprezentantů ve všech regionech. Důvodem pro centrální zprostředkování přednášek je zejména nevyváženost kontaktů jednotlivých TSM na současné reprezentanty.

Miloš Nykodým na akci ještědského TSM při praktické ukázce mobilizačních technik, které využívá. Foto: Katka Kašková

Pilotní verze přednášek proběhla po MS v Lotyšsku na letním soustředění TSM Ještědské oblasti v Harrachově. První přednášku vedl dlouholetý úspěšný reprezentant Miloš Nykodým, který přednášel mladým severočeským nadějím o jeho cestě orientačním během od dětství až k dnešním dnům. Nabídl jim své zkušenosti z přípravy fyzické i psychické. Taktéž pomohl trenérům s roznosem tréninku a vedl rozcvičku – mobilizační cvičení, které provádí před každým závodem. 

Druhou přednášku vedl ke konci pobytu Pavel Kubát, který přednesl své zkušenosti ze zahraničních oddílů, velkých závodů (Jukola, Tiomila) i života ve Finsku, kde rok žil a trénoval. Zároveň členům TSM přichystal trénink horského orientačního běhu, který díky tříhodinovému limitu hezky prověřil fyzickou připravenost.

Pavel Kubát přednášel o svých zkušenostech v zahraničních klubech. Foto: Katka Kašková

Po obou přednáškách byla mezi účastníky soustředění provedena krátká anketa s cílem zjistit zda a v jaké podobě mladé naděje baví poslouchat naše nejlepší závodníky. Celkem bylo obdrženo 21 odpovědí. Preferovaným formátem je podle výsledků přednáška s besedou, velký důraz by měl podle odpovědí být kladen na fotografie a zážitky, neboť to motivuje. Nejatraktivnějším tématem je pro mladé “Trénink vrcholového orienťáka”, naopak nejméně zajímavé bylo pro účastníky přednášek trochu překvapivě téma “Média (FB, Instagram, Strava a OB)”.

Miloš Nykodým vzal přednášku “Moje cesta OB životem” opravdu od počátku. Foto: Katka Kašková

Měli byste zájem o přednášku ve Vašem TSM?

Stačí napsat koordinátorce projektu Janě Kubátové (jkubatova@orientacnisporty.cz) e-mail, ve kterém termínu a kde byste měli zájem o přednášku. Konkrétní reprezentant bude přidělen na základě geografické příslušnosti a časovému vytížení tak, aby se členové členové RD a JRD při této aktivitě střídali. V e-mailu je též možné specifikovat téma, o jaké byste měli zájem.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 2. 3. 2024
a svátek má Anežka.