LokoTour 2018 – pozvánka do Jizerských hor

od | 25. 7. 2018 | OB v ČR, Závody

Letní orienťácký kalendář je našlapaný tradičními vícedenními závody, jedna z akcí je ale úplnou novinkou. Pořadatelé z Lokomotivy Liberec zvou závodníky do atraktivního “skandinávského” terénu v okolí Bedřichova. Pokud máte víkend 4.-5.srpna volný, neváhejte. Přihlášky končí 28. července.

Ukázka terénu LokoTour Bedřichov Zdroj: LLI

O víkendu 4. a 5. srpna přivítá Bedřichov orientační běžce na prázdninový dvojzávod. Pořadatelé z Lokomotivy Liberec připravili klasickou (sobota) a krátkou (neděle) trať přímo v srdci Jizerských hor s centrem v místě startu slavného lyžařského závodu Jizerská 50. Na závodníky čeká pestrý terén místy až drsného severského typu. Horská rašeliniště a vrchoviště, zarůstající průseky zachycené již na klasických Matouschkových mapách, jizerskohorský les s nečekaně proměnlivou orientační náročností posetý žulovými kameny všech velikostí, to vše vytváří předpoklady pro kvalitní orientační zážitek.

Skandinávie? Ne! To je pořádná bažinka v Bedřichově. Foto: LLI

Obtížnost zvyšuje také místy velmi těžká podložka tvořená převážně vysokým borůvčím, které prověří fyzickou zdatnost elitních běžců, ale také pomůže zahnat hlad nejednomu hobíkovi. Kromě toho na shromaždišti bude na závodníky čekat vyhlášený oddílový bufet. To všechno a mnoho dalšího slibuje pohodový víkend s rodinnou atmosférou, jenž by se mohl stát nečekaně uspokojující a pro mnohé poklidnější alternativou klasických vícedenních závodů. Přihlášky končí 28. 7., tak neváhejte!

WEB závodu

Na všechny závodníky se těší pořadatelé z Loko Liberec!

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 20. 4. 2024
a svátek má Marcela.