Loby na MAX(ově)

od | 20. 2. 2017 | LOB, Reportáže, Závody

Tento víkend si pro nás pořadatelé z OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou připravili v obci Dolní Maxov u Josefova Dolu ve dvou dnech tři naprosto úžasné závody. Kvalitní zázemí, velmi dobré mapy, mapově zajímavé tratě, desítky a desítky záludných kontrol, stovky (nepřeháním) kilometrů opravdu “lobáckých” tratí, několik pečlivě naházených přejezdů přes silnice a hlavně obrovský sportovní zážitek. To vše a skutečnost, že závody byly mezinárodní (Mistrovství Polska, Německý pohárový závod), přilákalo více než 400 závodníků. I přes (opět) nepřízeň počasí pořadatelé udělali to nejlepší, co udělat mohli. Opravdu takhle mají loby vypadat.

V sobotu nám počasí přálo.

Sobota dopoledne – MČR ve sprintu

Byla tam televize! Ze sprintového závodního klání natočila Česká televize půlhodinový sestřih, který bude vysílán na ČT sport ve středu 22. 2. v 16:30 a v repríze v 4:25. Můžete si ho také pustit zde. Závod to byl velmi zajímavý, po startu všechny čekal náročný výjezd po dvou úzkých stopách na vrcholovou louku a přilehlé lesy, kde se motal zbytek závodu. Velmi zajímavý byl i dojezd do cíle – ze sběrky za cílovou čáru 20 metrů převýšení dolů. Za vše mluví mapa H21E.

Ze sprintového závodního klání natočila Česká televize půlhodinový sestřih. Na obrázku Petra Hančová, vítězka D21.

V nabité konkurenci nejlépe obstáli:

1. 2. 3.
H21 Drobník Michal (22:04) Horvát Petr (22:32) Škoda Jakub (22:33)
D21 Hančová Petra (18:34) Randáková Helena (18:54) Šimková Johanka (19:38)
H20 Starý Ondra (17:46) Cienciala Jan (20:06) Kašpar Petr (21:34)
D20 Horvátová Hana (27:33) Janovská Kateřina (29:58) Linková Alena (35:09)
H17 Nagy Josef (16:37) Hasman Ondřej (17:47) Hašek Jan (17:49)
D17 Tokárová Regina (22:30) Chrástová Tereza (23:19) Černá Kateřina (24:54)

Kompletní výsledky zde.

Vítězové H21: Drobník, Horvát, Škoda

Vítězky D21: Hančová, Randáková, Šimková

Sobota odpoledne – ČP krátká trať

Stejný terén jako dopoledne rozšířený o další území. Opět k tomuto závodu není co dodat. Budu se opakovat, ale takhle mají loby vypadat. Zde je mapa H21E.

Chrástová Tereza

Po mapově těžké pasáži na louce čekal závodníky na krátké trati dlouhý výjezd do kopce.

Neděle – ČP klasická trať

V neděli začíná být větší zima. Oproti sobotě, kdy byl sníh těžký a lyže se propadaly, mohli v neděli první závodníci jezdit i po loukách, kde nebyly naježděné stopy. Nevýhodu měli ti, kteří vjížděli do lesa až ke konci startovního pole. Stopy již byly rozježděné a v prudkých sjezdech, kterých bylo opravdu hodně, se tvořily ledové plotny. Prostor závodu byl opět rozšířen o další velmi rozsáhlá území, ale kvalita stop už bohužel nebyla úplně nejlepší. Mapa H21E.