EYOC 2017: Na klasice bez TOP 10

od | 1. 7. 2017 | OB ve světě, Orientační běh, Reportáže

Druhým závodem dnes na Slovensku pokračovalo Mistrovství Evropy dorostu. Českým dorostencům se přiliš nedařilo, většina z nich skončila ve druhé a třetí desítce konečného pořadí.

Závod na klasické trati probíhal v banskobystrických kotárech za velmi deštivého počasí. Aréna byla situována v blízkosti chaty Na Suchom Vrchu. Pokračuje Mára Cahel: “Tratě klasiky vedly náročným kopcovitým terénem. Mapy jsem neviděl, ale dle dojmů závodníků byly technicky trošku jednodušší, než jsme čekali. Nejčlenitější oblasti se docela vyhnuly, možná tam povedou zítra štafety… O výsledku rozhodovaly především volby, které byly na trati podle našich závodníků dost zajímavé, a také fyzická odolnost.”

Protahující se Michal Švadlena (foto: B. Balcarová)

V kategorii mladších dorostenek se z Češek umístila nejlépe Tereza Chrástová, když doběhla dvaadvacátá. Do první třicítky se vešla ještě Kateřina Dolejší. Kateřina Blažková obsadila 45. místo. Čtyři krátké postupy na začátku závodu velmi rychle zvládla Anička Kochová, následující série pokažených kontrol jí bohužel odsunula na konečné 57. místo. Vyhrála stejně jako včera Maďarka Gardonyi.

Skvěle rozběhnutý závod měla v W18 Jana Peterová, na 6. kontrole byla třetí, pokazila však následující dva postupy a nakonec skončila těsně před branami TOP 10 na 12. místě. Ani ostatní české reprezentantky se nevyvarovaly větších chyb – 22. Semrádová, 29. Firešová, 36. Sieglová. S náskokem pouhých 7 vteřin na včerejší vítězku Finku Tuomisto zvítězila Švýcarka Deininger.

Zázemí českého týmu v cílové aréně (foto B. Balcarová

I dnes bohužel českého závodníka potkaly zdravotní trable: “Závod měl kvalitně rozběhnutý Honza Gajda, který si na trati narazil koleno, což na několik minut znamenalo omezenou schopnost pohybu.”  Po průběžném třetím místě na páté kontrole to tudíž znamenalo pád na konečnou 15. příčku. Jen místo za ním skončil Ondra Metelka, Tomáš Janovský se po nepovedeném začátku propracoval na konečné 23. místo a do třicítky se vešel ještě devětadvacátý Michal Švadlena. Zlato vybojoval Francouz Becaert.

Ve starších dorostencích ukázali slovenští reprezentanti Jakubové Dekrét a Chupek, že jim domácí terény chutnají, a obsadili třetí, resp. sedmé místo. Až za nimi tedy bohužel skončili všichni čeští závodníci – 15. Fencl, 24. Rusin, 26. Kavalír, 44. Horčička.

Čekání na českou medaili tedy pokračuje. “Z výsledků našich závodníků nemůžeme být příliš spokojeni, rozhodně jsme čekali více než umístění ve druhé desítce. Evidujeme spoustu zbytečných chyb, které které nás stály mnohem zajímavější umístění.”, shrnuje vystoupení českých závodníků Mára Cahel.

Nezbývá tedy než směřovat naděje k zítřejším závěrečným štafetám. Složení českých štafet:

  • W16: Dolejší – Chrástová – Kochová
  • W18: Sieglová – Firešová – Peterová
  • M16: Metelka – Janovský – Gajda
  • M18: Kavalír – Rusin – Fencl

Další informace:

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 25. 2. 2024
a svátek má Liliana.