Deníček z O-Ringenu: Den 2.

od | 26. 7. 2022 | Cestování za OB, OB ve světě, Orientační běh

Bušení kapek do stanu během rána nedává moc dobrou naději na to, že první klasika O-Ringenu 2022 bude bez větších zádrhelů. Samozřejmě se ale vydáváme do arény závodu na druhou etapu, počasí se umoudřuje a jdeme na to! Druhý díl deníčku z O-Ringenu je tu.

Nemyslel jsem si, že mezi tisící a tisíci běžci budu někoho znát a už vůbec mě nenapadlo, že češtinu uslyším skoro na každém rohu. Čechů je tu opravdu hodně, učitě pár stovek, možná je to nahromaděnou poptávkou z minulých let, možná exkluzivitou terénů okolo Uppsaly… Každopádně je milé vídat tváře českých závodníků i takhle v cizině. Největší z našich je bezesporu více než 50hlavá výprava českých juniorů a dorostenců v rámci tradičního “repre zájezdu”, z mladých závodníků vyslaly své výpravy také např. První brněnská nebo Team Jizerky. I pražské oddíly jsou tu vidět -dresy USK Praha, Tretra Praha i SK Praga jsou vidět skoro na každém rohu. Další a další čeští běžci se také vydávají do boje se švédskými terény.

Nesmíme zapomenout i na jediné české závodníky v elitě – v mužích Daniel Vandas (Koovee) a v ženách Eliška Sieglová (Halden SK). Fandíme jim a držíme palce proti našlapané mezinárodní konkurenci.

Výsledky nejen českých závodníků si můžete vyhledat na https://resultat.oringen.se/2022

Daniel Vandas si své top výkony nechává až na další etapy
Eliška Sieglová byla se svým výkonem na dnešní klasice spokojená

Závěr dne se ponese ve znamení Etapy 2,5, kterou pořádájí místní běžci, a to ne ledajací – elitní švédští orienťáci. O co se jedná? Podoba učitě bude českým štafetám s občerstvením, akorát se poběží individuálně a 4 orienťácká kola najednou. Zúčastnit by se mělo kolem 150 běžců a běžkyň, k tomu dle facebookové události navíc zhruba 300 diváků.

A na závěr ještě dvě zajímavosti:

– Český tým závodníků pod názvem OL Sudeten byl v kempu zařazen mezi Němce, Rakušany a Švýcary, zatímco zbylé české oddíly byly pospolu několik set metrů daleko. Metafora bezelstného nápadu tak byla dokonána!

– SPRCHY, to je kapitola, která se rozhodně řadí do kategorie “Zážitky z O-Ringenu”. Po závodě mi kluci říkají, že tedy vyrazíme do sprchy. “Beru ručník a jdeme na to,” říkám si bez očekávání. Vejdeme na plácek zhruba 80 x 80 metrů obehnaný neprůhledným plotem a zůstávám stát úžasem. Desítky, možná i stovky závodníků sedí spoře odění na židličkách, rozebírají postupy, svačí nebo si jen povídají s kolegou. Celá jedna stěna je plná sprchových hlavic, teplá voda proudí trubkami a závodníci blaženě smývají pot a zaschlé bahno ze závodu…

A nemůže chybět mapa dnešní etapy

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 25. 3. 2023
a svátek má Marián.