Křivdova drtivá obhajoba

od | 19. 4. 2023 | Analýzy, Orientační běh, Závody

I letošní celostátní sezonu zahájila snad už tradiční kombinace MČR v NOB a následný nedělní závod Českého poháru (+ Žebříčku A). Třetí dubnovou sobotu se do jižního výběžku okresu Louny, přesněji do zámecké zahrady v obci Petrohrad, sjelo skoro 600 závodníků, aby otestovali své mapové techniky za svitu čelovky. První závodníci se do lesa vypravili v 9 večer, poslední pak krátce po 23. hodině.

Jak už napovídá titulek, nedá se říci, že by to byl v hlavní mužské kategorii nějak vyrovnaný souboj. Tedy aspoň ne o první místo. Závod zcela nekompromisně ovládl Tomáš Křivda z K.O.B Choceň, když za sebou druhého Miloše Nykodýma (SK Brno Žabovřesky) zanechal o víc než 8 minut, konkrétně o 8:35. Stupně vítězů ještě doplnil Daniel Vandas (OK 99 Hradec Králové) se ztrátou +10:33 na vítěze. TOP 6 závodníků pak s už poměrně vyrovnanými ztrátami okolo 12 minut doplnila trojice Adam Jonáš, Jáchym Coufal (oba SK Brno Žabovřesky) a Petr Horvát (KOS TJ Tesla Brno)

Pódium kategorie H21: 1. Tomáš Křivda, 2. Miloš Nykodým, 3. Daniel Vandas (foto: kade.cz)

Vítězství pro Báru Chaloupskou

Souboje v ženách byly výrazně vyrovnanější než v mužích. Na nejvyšší stupínek po závodě vyskočila Barbora Chaloupská (OK 99 Hradec Králové), když o 1:17 porazila Barboru Matějkovou (OOB TJ Turnov) a třetí skončila Nikola Zlámalová (Sportcentrum Jičín). Jak se holky postupně na bednu probojovaly, si budete moci prohlédnout v analýze ženské trati níže.

Pódium kategorie D21: 1. Barbora Chaloupská, 2. Barbora Matějková, 3. Nikola Zlámalová (foto: kade.cz)

Analýza D21: Cesta Báry Chaloupské k vítězství