Akademické tituly rozdány

od | 30. 6. 2016 | OB v ČR, Orientační běh

Letošní České akademické hry se konaly pod hlavičkou Univerzity Pardubice. Mezi pětadvaceti sporty nechyběl orientační běh! Za pěkného letního počasí se uskutečnily 2 závody. První disciplínou byl úterní sprint v univerzitním kampusu a přilehlém sídlišti. S velmi rychlou tratí zaměřenou hlavně na volbu postupů bez složité realizace si nejlépe poradila Jana Knapová a Miloš Nykodým.

Ženy                                                        Muži
1. Jana Knapová (MU)                         1. Miloš Nykodým (VUT)
2. Denisa Kosová (UHK)                     2. Daniel Hájek (VUT)
3. Vendula Horčičková (MU)             3. David Procházka (UP)

výsledky (včetně veřejného závodu)

Na středeční zkrácenou trať se závodníci přesunuli do areálu základní školy v Horním Jelení. Tamní velmi rychlý terén mapy Blanická stráň prověřil hlavně fyzickou připravenost závodníků. Mezi akademičkami vyhrála na 6,8km dlouhé trati Magdaléna Tužilová o více než 2 minuty před Barborou Hruškovou. V mužích to byl od počátku boj mezi Pavlem Kubátem a Milošem Nykodýmem. První jmenovaný nakonec na téměř 10kilometrovém závodě i přes větší chyby zvítězil o 4 vteřiny. Gratulujeme!

1. Magdaléna Tužilová (MU)              1. Pavel Kubát (TUL)
2. Barbora Hrušková (VUT)               2. Miloš Nykodým (VUT)