ZODM sprint: 4 zlata pro 4 různé kraje

od | 20. 1. 2020 | LOB

Skvělý sprint započal závody LOB na IX. Zimní olympiádě dětí a mládeže v Karlovarském kraji. I přes velkou nepřízeň počasí a špatné sněhové podmínky se pořadatelům povedlo připravit velmi kvalitní tratě pro olympijský závod.

Celkem 122 závodníků ze 14 krajů se během 6 denního pobytu v Karlovarském kraji zúčastní tří závodu v lyžařském orienťáku. V neděli nechyběl tradiční slavnostní zahajovací ceremoniál a na programu je i bohatý doprovodný program včetně besedy s mistryní světa v MTBO a ambasadorkou LOB při ZODM 2020 Veronikou Kubínovou. Celou olympiádu pak zakončí čtvrteční závěrečný ceremoniál s předáním pořadatelství dalšímu kraji.

Maskotem letošní ZODM je veverka Čiperka

Prvním závodem byl tedy sprint, který se jel v biatlonovém areálu Eduard. Rychlý sprint se směrnými časy pod 10 minut nabídl velmi zajímavé souboje, boje o medaile byly ve všech kategoriích extrémně vyrovnané. I proto není divu, že vítězové jednotlivých kategorií byli každý z jiného kraje. V 11:00 se na trať vydaly mladší kategorie DH14. Mezi dívkami D14 byl tradičně souboj o vítězství velmi otevřený. Díky vyrovnanému výkonu se na nejvyšší stupínek podívala Karolína Rychlá (Moravskoslezský kraj), následovala ji Jolana Skalová (Liberecký kraj) a pro třetí místo si dojela Sehila Havrdová (Královéhradecký kraj). První 3 závodnice dělilo pouhých 6 vteřin. I mezi chlapci H14 byly boje velmi těsné, tentokrát byl mezi 1. a 3. závodníkem rozestup 10 vteřin. První místo vybojoval Antonín Svoboda (Plzeňský kraj), druhé místo obsadil Tomáš Zrník (Pardubický kraj) a třetí dojel Filip Mairich (Liberecký kraj).

Z šišek rovnou na trať (foto: Jan Picek)

Mezi dívkami D16 byla již od první kontroly nejrychlejší Adéla Randáková (Královehradecký kraj), která během trati vedení nikomu nepřenechala a mohla slavit olympijské zlato se solidním náskokem. O druhé a třetí místo se vedl těsný boj – 3 závodnice se seřadily ve dvou vteřinách. Více štěstí nakonec měla Tereza Pecková (Liberecký kraj), která brala druhé místo. Třetí místo pak patřilo Agátě Moskvové (Pardubický kraj). V kategorii H16 putovalo zlato do Jihomoravského kraje zásluhou Jakuba Milána, stříbro vybojoval zástupce domácího Karlovarského kraje Marek Štěrba a bronz bere Jiří Blaha za Hlavní město Praha.

Závodníci si rychlé a mapově náročné tratě pochvalovali (foto: Jan Picek)

Závodní program LOB pokračuje ve středu od 9:00 v Německu na Fichtelbergu. Závod by měl být i živě vysílán na programu ČT sport.

Mapa s postupy vítězné Adély Randákové

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 28. 5. 2024
a svátek má Vilém.