Životní závod Hančové: veze bronz z Univerziády!

od | 10. 3. 2019 | LOB, Reportáže, Závody

Poslední závod na Zimní univerziádě, krátká trať s hromadným startem, dopadl pro český tým fantasticky. Petra Hančová jela výborně po celou dobu, chvíli byla i ve vedení, nakonec brala medaili bronzové hodnoty. Skvěle jel i Petr Horvát, který obsadil 8. místo.

Ženská trať měla tři kola. Vždy na začátku prvních dvou byla farsta, pak byla trať pro všechny stejná, ale umožňovala řadu voleb postupů. “Po poměrně hektickém startu, kde hrozilo několik kolizí, jsem se dostala do čela svého vláčku, kde jsem se držela celý první okruh,” komentovala průběh počátku závodu budoucí česká medailistka. V druhém kole však Petra Hančová změnila taktiku a chvíli se držela i úplně na čele závodu. “Během druhého kola jsme se již nevyhnuly konfliktům při řazení kontrol. Snažila jsem se jít svůj závod, včetně několika voleb, kde jsem se vydala sama do lesa a tím jsem získávala,” objasnila své výborné kolo Hančová.

Petra na stupních vítězů v ruském Krasnoyarsku. Foto: Jakub Pláteník.

 

Do závěrečného okruhu, které již nebylo farstované, se vydala s dalšími dvěma závodnicemi, které také bojovaly o cenné kovy. Jedním z nich byla Finka Maija Liisa Nenonen, která posléze vybojoval zlato, druhou pak Ruska Marina Viatkina, která se radovala ze stříbra. “Do závěrečného kola jsem se cítila dobře, ale nevyhnula jsem se pádu, který mě na několik vteřin zdržel a to rozhodlo.” Česká závodnice tak brala bronz. V cíli však byla velmi spokojená. “Byl to mapové čistý závod a co se týče voleb jsme se všemi spokojená,” řekla pro O-News.cz Petra Hančová, která označila tento závod za životní.  V cíli měla skvělé pocity, a to nejen s výsledkem, ale hlavně s výkonem. A jaká bude oslava? “Oslava bude typicky česká: dnes masáž a následná ochutnávka místního piva. A zítra to oslavíme tréninkem, protože sezóna ještě nekončí,” naznačuje Petra další plány. V druhé polovině března totiž začíná MS v LOBu ve Švédsku. Další dvě české závodnice skončily hned za sebou ve třetí desítce: 24. místo brala Markéta Firešová, o příčku hůře skončila Veronika Kubínová.

“Tu už mi nikdo nesebere!” Jako by říkala Petra Hančová. Foto: Jakub Pláteník.

Dvě hodiny před ženami startovali muži. Také oni měli podobné schéma trati, jen o trochu delší úvodní pasáž každého kola. V cíli se nejvíce radoval Joergen Baklid z Norska před dvěma ruskými závodníky: stříbro bral Sergei Gorlanov, bronzovou medaili vybojoval Vladislav Kiselev. Ztratili na vítěze 3, resp. 12 sekund. Výborně zajel Petr Horvát. Po prvním průjezdu arénou se pohyboval na 15. místě, postupně se posouval výsledkovou listinou výše a výše a nakonec v cíli byl na 8. místě, když ztratil na vítězného Nora 94 sekund. Do TOP 20 se probojoval ještě Vojtěch Matuš, šestadvacátý skončil Vojtěch Bartoš, nejlepší třicítku pak uzavřel Ondřej Vystavěl. 

Trať mužů závěrečného závodu na Zimní univerziádě.

Více informací:

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 5. 2024
a svátek má Nataša.