V sobotu i v neděli, závody vám nadělím

od | 11. 12. 2017 | LOB, Orientační běh

Letošní Adventní kalendář na O-News je k závodníkům tak shovívavý, že nemusí celý den projíždět mapy na mapovém portále, ale stihnou si zaběhnout i nějakou tu zimní ligu ( 😉 ). I proto se tento víkend vydaly stovky orienťáků provětrat svá těla na zimní závody.

Tour de Prague

Na tradiční, letos patnáctikilometrový, závod severozápadní částí Prahy v podání stavitele Jana Mrázka dorazilo přes 200 závodníků (někteří tedy běželi kratší tratě). V čase 96:26 zvítězil opavský Jakub Glonek, kterého na druhém místě s půlminutovou ztrátou následoval Gytis Nakvosas, třetí místo v letošním ročníku patří Janu Flašarovi.

3. závod Slezské zimní ligy

Závod, který probíhal v okolí Slezskoostravského hradu z 13. století, se běžel z části s pevným pořadím kontrol, z části s volným. Na tomto pěkném delším sprintu uspěli v hlavních kategoriích Roman Zbranek a Iva Kavánková.

 

Tréninkový závod mládeže v LOBu

V sobotu se do Vysočina arény u Nového Města na Moravě sjelo 46 závodníků kategorií DH14 a DH16, kteří závodili na tomto tréninkové závodě. Ve svých kategoriích zvítězili Zuzana Stoklasová, Ela Vedrová, Jakub Milán a Šimon Mareček. Mnohé účastníky nejspíše budeme moci sledovat i na Zimní olympiádě dětí a mládeže, která bude zahájena za měsíc a půl v Litomyšli a pojede se na tratích v Letohradu.

Mikulášský orienťák na Olomoucku

V Lutíně na Olomoucku byl na programu 29. ročník mikulášského závodu, který byl součástí Zimní ligy Hanácké oblasti. Kategorie H19 měla mapu se změněnými barvami + výseky. Vítězství v hlavních kategoriích si připisují Johana Otrubová a Martin Začal.

Jelen cup

Úvodní závod Brněnské zimní ligy, který se odehrál v prostoru letošní kvalifikace na MČR ve sprintu – v Brně na Kraví hoře, opanovali závodníci domácích oddílů. Mezi ženami zvítězila Markéta Tesařová, na mužské trati byl nejrychlejší Adam Chromý.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 2. 3. 2024
a svátek má Anežka.