WUOC aneb Akademické MS startu již zítra

od | 16. 7. 2018 | OB ve světě, Orientační běh

Akademické mistrovství světa, které letos hostí finské město Kuortane, začíná již zítra závodem sprintových štafet. Na programu jsou úterý do soboty všechny o’disciplíny (vyjma knock-out sprintu) v pořadí dle tabulky nominací níže. V českém týmu se představí 12 nominovaných závodníků (6 žen a 6 mužů), celkem se pak závodů zúčastní přes 300 běžců z 33 zemí světa. Ve Finsku mají díky časovému posunu o hodinu více, nezapomeňte na tuto skutečnost, až budete chtít sledovat některý ze závodů.

 

První závod šampionátu, tedy sprintové štafety, se odehraje od 15:00 SEČ ve městě Seinäjoki, ve kterém se následně poběží i čtvrteční sprint. Dá se očekávat, že při sprintových disciplínách se nepoběží pouze na zpevněném povrchu, ale část tratí povede v příměstských lesích. Ve středu bude na programu middle, který zavede závodníky do bažin a na skalní plotny. Poslední dva závody, long a štafety, se poběží v lesích kolem Kuortane. Ty se vyznačují množství kupek a kopečků, nechybí ani bažiny, skalní plotny a skupiny srázů. Na longu budou vzhledem k krátkému startovnímu intervalu (2 minuty) použity rozdělovací metody “motýlků” a tzv. “phi-loop”.

Na WUOCu před dvěma lety v maďarském Miskolci brala česká výprava jednu medaili za druhou, podaří se jim letos navázat na předchozí úspěchy?

Informační rozcestník

Fotka uživatele WUOC 2016 - Miskolc.

Zlatá Denisa Kosová na WUOC 2016 (foto: FB pořadatele)

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 24. 2. 2024
a svátek má Matěj.