WOC Middle: Král 11., vítězství pro Kyburze a Alexandersson
Dnes je 19.01.2020

OB ve světě | Orientační běh | 23.08.2016

První lesní disciplínou světového šampionátu 2016, který probíhá tento týden v okolí švédského města Strömstad je krátká trať, která se běží v lesích u observatoře Tanum. Tratě, náročné zejména severskou podložkou, začínají v polootevřené části, která je rozeklaná několika skalnatými roklemi, ve střední části pokračují typické švédské polootevřené plotny a po přeběhu pole a arény následuje závěr v zeleném hustníku.

První byli na startu muži. Pro titul si po výborném vyrovnaném výkonu doběhl Švýcar Matthias Kyburz, který stlačil čas na 37 minut. 14 sekund ztratil druhý Nor Olav Lundanes, který po hůře zvolených postupech v úvodu nastolil v závěru drtivé tempo a dostal se i před nakonec třetího Daniela Hubmanna ze Švýcarska (4. Gueorgiou (FRA), 5. Basset (FRA), 6. Daehli (NOR)). Nejlepší z Čechů byl Vojta Král finišující těsně za hranou první desítky na 11. místě (17. Šedivý, 20. Procházka).

Poté přišly na řadu ženy. Řadě (spolu)favoritek (Ida Bobach, Anne Margrethe Hausken Nordberg ad.) se nedařilo. Dlouho se na 1. místě držela Kanaďanka Emily Camp, která však vítězství ztratila v závěrečné fázi trati a nakonec skončila až čtvrtá. Pro vítězství tak doběhla domácí Tove Alexandersson před další severskou závodnicí Heidi Bagstevold z Norska. Bronz získala Ruska Natalia Gemperle (RUS). Nejlepší Češkou byla Denisa Kosová, která na vítězku ztratila lehce nad 4 minuty a brala 20. místo. Dana Šafka Brožková byla 27., Adéle Indrákové patří 35.  pozice.

Závod jsme sledovali v naší on-line reportáži.

Live blog O-news.cz

Důležité odkazy

Facebooktwitter


  1. Jan Schulhof says:

    Tak co El Baky? Jak se pere s nástrahami tratě? :O 🙂