WOC #1 – Všichni Češi do finále
Dnes je 25.01.2022

OB ve světě | Orientační běh | Reportáže | 30.06.2017

Dnes je 30. června, poslední školní den, a tak bychom měli rozdávat vysvědčení. Za dnešní představení českého reprezentačního týmu ve sprintové kvalifikaci Mistrovství světa dáváme jedničku s hvězdičkou. Do zítřejšího finále, které se koná taktéž v estonském Tartu, postoupilo všech 6 českých reprezentantů!

Běželo se v univerzitním městě Tartu, které leží na východě Estonska. Závodníky čekal velice rychlý závod (i když vítr a déšť se snažili závodníky na trati zpomalit) – ženská trať měřila 2,8 km, mužská 3,2-3,3 km, přesto byly ve všech rozbězích výrazně pokořeny směrné časy 12 minut. Čeští závodníci byli rovnoměrně rozděleni do jednotlivých rozběhů, nelze je tedy porovnávat mezi sebou, ale s těmi nejlepšími světovými závodníky můžeme.

No dissapointment after fast and rainy race #woc2017

Zveřejnil(a) World Orienteering Championships 2017. Tartu – Estonia dne 30. červen 2017

  

Nejdříve se na start postavily ženy, mezi nimiž dominovaly Dánky – Maja Alm a Cecilie Klysner vyhrály své rozběhy, třetí rozběh vyhrála Ruska Galina Vinogradova o 3 vteřiny před Tove Alexandersson. Z Češek byla na nejlepším umístění Jana Knapová (6. místo), 8. byla Tereza Janošíková a 11. místo ve svém rozběhu obsadila Adéla Indráková.

Mužské boje byly tradičně velmi vyrovnané, i ztráta 41 vteřin již byla časem, který na 15 nejlepších v rozběhu nestačil. Své rozběhy vyhráli Švýcaři Daniel Hubmann a Matthias Kyburz a belgický rychlík Yannick Michiels. Nejlépe se z našich předvedl Jan Petržela, který obsadil 3 místo, na 9. místě figuruje Miloš Nykodým a z 13. místa se do finále podívá Vojtěch král.

Všech šest českých závodníků se tedy podívá do zítřejšího finále.

Mapa mužského rozběhu A

Informační rozcestník

Sledujte zítra od 13:30 naši live reportáž z finále sprintu!

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *