West Cup – nejzápadnější české vícedenky

od | 31. 8. 2020 | Orientační běh, Reportáže

Poslední prázdninový víkend má velká část orienťáků spojený s tradičními závody na východě Čech – Cenou východních Čech. Stále více závodníků ale na konci prázdnin vyráží na druhou stranu Čech – tu západní.

Nejdek Orienteering (letos ve spolupráci s SKOB Ostrov) tradičně připravuje tříetapový závod West Cup v orienťácky poměrně neprobádaných terénech Krušných hor. To ale rozhodně neznamená, že by to byly nezajímavé terény! Ba naopak, nároční (pod)horská podložka, spousta bažinek a borůvky dělají les fyzicky velmi náročný. A protože jde o místa, kde se kdysi dávno těžily suroviny jako je například stříbro, nebyla nouze ani o vrstevnicové detaily.

Mapa s tratí H21 E1:
http://play-map.com/event.php?id=434&lang=czech

Předpověď nelhala! Že prý bude celý víkend ne-tak-úplně teplo no a sem tam i déšť. A tak to přišlo. Jen co se začalo startovat, přišly černé mraky a o srážky rozhodně nebyla nouze. Ono to teda úplně nevadilo, vždyť pořadateli avizované bažinky byly vskutku naplněny už před závody! A tak si člověk užil krásný horský orienťák (centrum v 770 m. n. m.) se vším všudy. Hlavní pánskou kategorii zkušeně opanoval Jirka Bouchal (VPM), ženy vyhrála Nikola Thýnová (SHK). A máme tu i výsledky ostatních.

Sobotní klasika probíhala na stejné mapě jako páteční E1, jen byla rozšířena o část na jihu a část na severu. Byť na muže čekalo pouhých 13 kontrol, tak trať byla velmi zajímavá. Nejen, že střídala směry, různé délky postupů a intenzity zelené, ale taky měla docela dost voleb. S časem těstě přes hodinu ji nejrychleji prolétl opět Jiří Bouchal (VPM), v ženách obhájila vítězství Nikola Thýnová (SHK). Etapa se rovněž počítala do Západočeského žebříčků – podzim 2020 a byla vedena jako mistrovství Západočeské oblasti.

Mapa s tratí H21 E2:
http://play-map.com/event.php?id=435&lang=czech

Sobotní večer nepatřil párty, ale tradičnímu vloženému nočnímu závodu – Noční mišmaš. Vzhledem k blížícímu se MČR v nočním OB nebylo špatným nápadem si závod oběhnout, aby si člověk vzpomněl na rutiny a specifika nočního OB. To se v mužích nejlépe povedlo Martinu Gajdovi (KAM) a v ženách opět Nikole Thýnové (SHK).

Mapa s tratí nočního závodu H18-35
http://play-map.com/event.php?id=436&lang=czech

Závěrečná etapa se startovala hendikepově. V již dobře známém terénu (stejná mapa jako v sobotu) se povedlo stavitelům postavit třetí (pro noční běžce čtvrtou) v rámci možností rozdílnou trať. Závodníci se tentokrát s vyhnuli kontrolám v bažinaté části a místo toho brázdili borůvky v okolí Jedlovce, Skalnatého vrchu či Díže. Do nedělního závod nebyl přihlášený vítěz prvních dvou etap, a tak si pro první místo doběhl vyrovnaně běžící Jakub Škoda (DOK), druhý celkově skončil Jakub Veselý (PGP) a na bednu je doprovodil Roman Zbranek (TZL). Pokud jste četli pozorně, tak vás nepřekvapí, že ženy vyhrála Nikola Thýnová (SHK), ale v součtu všech etap jen o minutu před Monikou Rollier (PHK). Třetí skončila téměř domácí závodnice Romana Kubínová (SKV). Celkové výsledky všech kategorií jsou samozřejmě na ORISu.

Mapa s tratí H21 E3
http://play-map.com/event.php?id=437&lang=czech

Pořadatelům se i přes nepřízeň počasí podařilo uspořádat pěkné závody v zajímavých horských terénech! #1/5

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 24. 2. 2024
a svátek má Matěj.