Výzva nejen pro závodníky s licencí A – víkend v Krušných horách

od | 3. 5. 2022 | OB v ČR, Orientační běh, Závody

O víkendu 21.—22. května 2022 se lesy v okolí přírodní rezervace Oceán v Krušných horách dočkají dvakrát odložených závodů žebříčku A a WRE.

Zveme však i nebojácné žactvo a dorost bez licence, i veterány, pro které máme také připravené tratě. Proč nebojácné? Protože terén na západě naší republiky se místy podobá terénům na severu Evropy, jde o podmáčenou náhorní plošinu v nadmořské výšce okolo 950 metrů nad mořem. V prostoru závodu je velké množství vodotečí, potoků, bažinek a bažin, jeden by nevěřil, že Českou republiku sužuje dlouhodobě sucho.

Porosty jsou velmi různorodé, od příjemných a čistých průběžných bukových (jako na Sklárně) po velmi zarostlé, nepřehledné a nepříjemné jehličnany. Milovníci balvanů, skalek a skal si také užijí, zvlášť při sobotní krátké. V prostoru se najdou i zbytky po osídlení – rozpadlé zdi opuštěných sudetských domů či kamenné zídky.

Závodit v nejzajímavějších místech však nebude zadarmo – bude třeba se k nim ze shromaždiště přiblížit. Proto je třeba počítat s dlouhou cestou na sobotní i nedělní start (2 km, resp. 1,5 km) a v případě kratších dětských a veteránských tratí i s delší cestou z „jejich“ cíle.

To jsou však překážky, které by běžného orienťáka neměly odradit. Pokud si chcete severský terén na západě vyzkoušet, nezapomeňte se včas přihlásit (do 8. května je první termín přihlášek). Těšíme se na vás a doufáme, že vyjde objednané slunečné počasí!                                

za organizátory LPM + NEK

Jana Šoupová

Web závodů
Facebook události
ORIS: sobota, neděle

(foto: LPM + NEK)

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 11. 6. 2023
a svátek má Bruno.