Výborný debut Kubínové na SP v Litvě

od | 30. 9. 2016 | MTBO

Veronika Kubínová obsadila ve své premiéře v dámské elitě  na Světovém poháru v MTBO výborné 11. místo.  Úspěch je o to cennější, že letos je Verča věkem ještě juniorka. Nejlepším Čechem byl Kryštof Bogar. Ten vybojoval bronzovou medaili. Verča si udělala na nás čas a poskytla O-news.cz krátký rozhovor.

První start na světovém poháru v dámské elitě. Jaké jsou Tvé dojmy?

Ráno jsem byla nervózní jako malé dítě. Čekal mě long na 110 minut, je to výrazně delší než v juniorkách. Ale i tak jsem se těšila. Měla jsem jasně danou taktiku – vyrazit pomalu a neztratit se. Je tu hustá síť singltracků, takže rozhodovat bude hlava. Taktiku jsem držela docela dobře, dokud jsem nesjela Sonju z Rakouska. Snažila jsem se jí ujet. Stálo mě to hodně sil a nedařilo se mi to. Pak přišla rovina proti větru. Svěsila jsem nohy a šetřila kyslíkem na zavěrečnou mapově náročnou část. Až na jednu chybku jsem si vedla skvěle, což podotkla i Sonja v cíli, kam jsem dorazila po 2 hodinách a 11 minutách nadšená z pěkného závodu. Nohy teda hodně bolely a odmítaly dalšímu pohybu.

Co říkáš na svůj výsledek?

Páni, 11. místo – kdo tohle čekal? Já tedy ne! Jsem velmi potěšená ze ztráty 11 minut na vítězku Emily Benham. Naše holky se dnes poztrácely a řadily se až za mnou. Dneska se ztrácelo raz dva.

Jaké jsou ambice na další závody?

Neztratit se a užít si to! Terény jsou tu hravé. Hodně se těším na sprint, to bude pravá MTBO mapařinka! Výsledkově těžko říct, dostat se znovu mezi nejlepších 15 by bylo super.

Díky za rozhovor!

Výsledky LONGu  na SP v Litvě (30.9.2016)

WOMEN
1 Benham Emily (GBR)
2 Poverina Svetlana (RUS)
3 Barlet Gaelle (FRA)
11 Kubínová Veronika
14 Paulíčková Renata
15 Březinová Marie
16 Tichovská Martina 
MEN
1 Malsroos Lauri (EST)
2 Gritsan Ruslan (RUS)
3 Bogár Kryštof 
4 Stranský Vojtěch 
7 Hradil Jiří
11 Svoboda Jan 
22 Ludvík Vojtěch
24 Pospíšek Marek
sp-mtbo-2016

Česká MTBO repre na tréninku před SP v Litvě. Foto: Jan Svoboda

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 2. 3. 2024
a svátek má Anežka.