Volby do vedení ČSOS již zítra

od | 30. 4. 2021 | LOB, MTBO, OB v ČR, Orientační běh

Již zítra, v sobotu 1. května, budeme znát nové vedení sekce orientačního běhu i Výkonného výboru ČSOS. Po několika odsunech způsobených pandemií to vypadá, že tentokrát již v cestě nic nestojí. Kdo všechno kandiduje? Budou mít orienťáci nového předsedu? To vše odkryje následující článek.

Shromáždění sekce OB
Celodenní jednání začne v 10:00 Shromážděním sekce orientačního běhu. Ta kromě zpráv o činnosti bude volit nové vedení. Jednak předsedu a také 4 řadové členy předsednictva sekce OB. Kandidát na předsedu sekce OB je pouze jeden – Petr Klimpl – a pravděpodobně povede český orientační běh i v nadcházejícím období. Jeho motem je “Vytvářet takové podmínky pro všechny orientační běžce i pro zájemce o OB, aby našli takové závody a tratě, které jim přinesou velké uspokojení z našeho sportu.” Mezi kandidáty na členy vedení sekce najdeme 3 jména, která byla součástí předsednictva již v minulém období: Libor Slezák, Jan Netuka a Daniel Wolf. Naopak Zdeněk Zuzánek se již nebude ucházet o zvolení. Mezi další adepty pak patří Radim Hošek, Roman Zbranek nebo Jiří Zelinka. 40 delegátů tak má možnost velkého výběru. Jaké jsou jejich vize? To si můžete přečíst v medailoncích na stránkách sekce orientačního běhu.

Valná hromada ČSOS
O dvě hodiny později začne Valná hromada ČSOS, která bude volit nejprve předsedu ČSOS. Zde je také pouze jediný kandidát – Radan Kamenický. Zajímavější pak bude volba celého Výkonného výboru. Ten má dohromady 9 členů, přičemž se skládá z předsedy svazu a také předsedů sekcí OB, MTBO a LOB. Delegáti Valné hromady pak tedy následně budou volit pouze 5 členů a můžou vybírat z 8 uchazečů. Mandát člena VV ČSOS obhajuje David Aleš, Jan Picek, Dušan Vystavěl a Libor Zřídkaveselý. Ivan Matějů, který v uplynulém období zastával i funkci místopředsedy svazu již nekandiduje. Do Výkonného výboru dále kandidují čtyři nové tváře: Jan Fiala, Dominika Plochová, Marek Pospíšek a Libor Slezák. Zvolení členové VV ČSOS pak ze svých řad vyberou své místopředsedy. Kandidáti také měli možnost se vyjádřit v tzv. předvolební debatě na Youtube kanálu ČSOS.

Členové vedení svazu s generálním sekretářem Jiřím Šubrtem a moderátorem Petrem Kubáskem při O-Gala 2018. Foto: Petr Kadeřávek.

Iniciativy a vize
Před volbami byli k dispozici různé iniciativy. Část kandidátů se spojila a sepsalo vize “Právě teď” (viz níže). Zmiňují budoucnost orienťáku jako klíčové téma, které by se mělo řešit už nyní. Ale i další předestřeli svá témata. “Rád bych ve VV ČSOS zúročil svoji celoživotní angažovanost v OB a pracoval ve prospěch celého ČSOS, tedy všech našich 4 sekcí, třebaže moje hlavní aktivity jsou v sekci OB. Mezi priority řadím rozvoj OB ve všech regionech,” říká Libor Slezák. Jeho klubový kolega David Aleš by se soustředil na dopracování marketingové strategie ČSOS. “Je to oblast, kterou jsem spolu s týmem dalších kolegů postupně zvedl ze země jako opomíjenou, ale důležitou záležitost.” Na podobných tématech se shoduje i Dušan Vystavěl. Mezi slabá místa svazu vidí marketing a podporu menších klubů a oblastí. “Naše směřování bude v následujících letech výrazně ovlivněno právě probíhající virovou pandemií, ač si o viru každý myslíme něco jiného,” přiznává Libor Zřídkaveselý celospolečenský problém, který se dotýká i našeho sportu.


0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 5. 12. 2023
a svátek má Jitka.