Vojta Ludvík mistrem světa v MTBO!

od | 31. 7. 2019 | MTBO

V neděli 28. července bylo v Dánsku zahájeno sprintem ve městě Viborg letošní Mistrovství světa v orienťáku na horských kolech a zároveň i juniorské MS. Sprint se jel trochu netradičně na MTBO přímo v historickém centru města Viborg, které bylo uzavřeno pro dopravu. Zatímco OB se v centrech měst běhá již běžně, sprinty MTBO zatím bývaly spíše situovány do parků či příměstských lesíků se sítí stezek a městskou zástavbu lízaly spíše okrajově. Tentokrát se jelo pouze v nepravidelné uliční síti. Ohlasy byly vesměs pozitivní, nicméně se našly i takové, které žehraly, že trať byla natolik technická, že se nedalo jet “na plný plyn”.

První část trati sprintu žen. Všechny mapy.

Čechům se nicméně dařilo a z uliček vydolovali dvě medaile. Obě měly stříbrnou hodnotu. V elitní kategorii dojela druhá Veronika Kubínová, v juniorech si pak stříbro na krk pověsil Jan Hašek. V mužích nejlépe zajel Kryštof Bogar, který si vyjel 7. místo. Do elitní desítky v ženách se vtěsnala ještě 10. Kateřina Nováková. V juniorkách se do elitní desítky žádná z Češek neprobojovala, nejlepší Alexandra Svobodová dojela na děleném 14. místě.

Veronika Kubínová si dojíždí pro stříbro ve sprintu. (Zdroj: FB mtbo.cz)

 

Dvě stříbra ze sprintu – Jan Hašek a Veronika Kubínová. (Zdroj: FB mtbo.cz)

“Sprint je za námi a jsem šťastná, že jsem to zvádla tak skvěle. Byl to neskutečně rychlý závod, až jsem z toho nestíhala číst mapu. Pár chybičkám jsem se nevyvarovala, ale kdo jo,” uvedla po závodě Veronika Kubínová na Facebooku.

Ukázka úvodní části middlu mužů. GPS Tracking.

V úterý se pokračovalo middlem u Ebeltoftu, který se již odehrával plně v lesích. A opět to byl závod pro české barvy velmi podařený. Z premiérového individuálního titulu mistra světa se totiž může radovat Vojtěch Ludvík, který ovládl mužskou trať s náskokem 44 sekund před trojicí Rusů. Do TOP15 se vešel ještě 13. Radek Laciga. V ženách se ze druhé stříbrné medaile z tohoto šampionátu raduje Veronika Kubínová, když nestačila pouze na Britku Emily Benham Kvåle, za kterou zaostala o pouhých 5 vteřin!

“Bylo to těžké, nic moc pro mě, ale věděl jsem, že to bude spletitý, a rozhodl jsem se to objíždět, co to jde. Zdá se, že to byl dobrý nápad,” říkal v cíli Vojta Ludvík do kamer České televize.

Vojta Ludvík mistrem světa! (Zdroj: FB mtbo.cz)

Druhé české zlato dne se urodilo v juniorech. Jan Hašek navázal na skvělý výkon ze sprintu a na krátké trati nedal svým soupeřům šanci a zvítězil s náskokem skoro dvou minut. Do elitní desítky se navíc vešli ještě 6. Ondřej Hasman a 9. Richard Wohanka. Medaile se podařila tentokrát vybojovat i juniorkám a zasloužila se o ní Vilma Králová, která nestačila pouze na domácí Nikoline Splittorff a získala stříbro. Sedmým místem podpořila skvělé výsledky i Alexandra Svobodová.

Jan Hašek na middlu vybojoval juniorské zlato! (Zdroj: FB mtbo.cz)

 

Hned ve středu pak navázal závod na klasice, který se stále jede. O výsledcích Vás budeme informovat později.

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 26. 3. 2023
a svátek má Emanuel.