Vítejte ve světě O-news!

od | 18. 8. 2016 | Uncategorized

Vážení čtenáři, děkujeme, že jste zavítali na náš nový web O-news.cz. Tímto krokem jste vstoupili do světa O-news.cz, který jsme se pro Vás rozhodli vymyslet, zrealizovat a dnes i spustit. Představujeme Vám první komplexní zpravodajský portál ze světa českého orientačního běhu. Chceme přinášet nejen reportáže ze závodů, rozbory a analýzy, rozhovory, ale i spousty dalších metodických a nadčasových témat, které rezonují aktuálním dění v českém ale i světovém orientačním běhu.

Pozadí vzniku

Myšlenka založit zpravodajský portál ze světa orientačního běhu tu byla již dlouho, ono totiž něco podobného na českém “trhu” dlouhodobě scházelo. Samozřejmě všichni sledujeme Béďu, který přináší vždy rychle aktuální informace ze závodů i zákulisí a v tomto nemá v Česku konkurenci. Dále máme stránky Českého svazu orientačních sportů, které stručně reportují o všech připravovaných i právě proběhlých hlavních akcích a v neposlední řadě máme Časopis OB, který jednou za několik měsíců celé dění shrne a přenese do tištěné podoby.

O-news.cz si neklade za cíl těmto zavedeným médiím konkurovat, není to naším účelem a v některých případech to ani není dost dobře možné. Chceme naopak spolupracovat a především zaplnit mezery v nabídce těchto médií. Našim cílem není konkurovat Béďovi v rychlosti informací, v čemž je nenahraditelný, našim cílem je doplňovat a rozšiřovat tyto informace, přinášet reportáže ze závodů i pohledy do zákulisí, fotografie a obrázky z arén i z lesa, po závodech připravit analýzu, rozbory postupů, hodnocení závodu ještě v době, kdy mají toto závodníci v živé paměti. Ale hlavně a především se chceme věnovat nadčasovým tématům, metodickým článkům, chceme sledovat dění ve světě orientačního běhu a přinášet informace z něj našim čtenářům.

Lampioni lampionům!

Našim hlavním cílem, ale je vytvořit ucelený webový portál, který budou tvořit orienťáci a který bude orienťákům sloužit. Postupně chceme vytvořit široký tým přispěvatelů, který pokryje geograficky i svým zaměřením celou oblast českého orientačního běhu, případně i dalších orientačních sportů.

Pro tento účel jsme spojili své síly s nadupaným projektem O-point, který do budoucna sdruží orienťáky z celé ČR, kde si budete moci vést tréninkový deník, sdílet jej se svým trenérem či tréninkovou skupinou, založit vlastní blog a stát se tak vlasně tvůrcem O-news spolu s námi. Chceme se stát takovým malým českým WorldofO (světem OB) a pomoci přilákat nové lidi k našemu krásnému sportu a těm stávajícím přinést tipy a triky k tomu, aby se mohli neustále zlepšovat a posouvat dál.

Sledujete dění ve světě OB či jste sám aktivním orienťákem a rádi píšete o svých zážitcích třeba na blogu? Přidejte se do našeho týmu! Máte námět na reportáž či článek, který by na O-news neměl chybět? Napište nám jej!

Pokud se Vám náš záměr líbí, pomozte nám jej zrealizovat. Čtěte nás, sledujte nás na sociálních sítích, dávejte nám tipy na zajímavá témata a tvořte spolu s námi svět O-news. Děkujeme.

 

0 komentářů

Dnes je 16. 4. 2024
a svátek má Irena.