Víkendový přehled: řada školení, reprezentace v Maďarsku

od | 18. 2. 2019 | Orientační běh, Reportáže

Uplynulý víkend nabídl jak zimní ligy, tak rovnou 3 různá školení. Dospělá reprezentace v čele s šéftrenérem Janem Šedivým byla v Maďarsku na přípravném soustředění. Pojďme se podívat, co všechno bylo na programu.

Bor cup

Již předposlední, tedy sedmý, závod BORCUPu se odehrál v neděli na parkovišti u autobusového nádraží v Novém Boru s podtitulem „Kdo běží BORCUP v únoru, nemine v červnu žádnou kontrolu.“  Jednalo se o závod s volným pořadím kontrol. Všechny kontroly měly stejný počet bodů, na polovině kontrol byly kleštičky, na druhé polovině kontrol byly otázky, na které je třeba odpovědět do správného políčka v průkazce. Za správnou odpověď na otázky tak mohl závodník získat body navíc. Nejvíce bodů získali dva závodníci – Dan Pavlovec a Adéla Havlová. První místo vybojoval Dan, který byl rychlejší. Jeho brácha Honza obsadil třetí místo. Výsledky najdete zde.

Hradubická zimní liga

OK Slavia Hradec Králové uspořádal v neděli na Slezské plovárně na Orlici v Hradci Králové další kolo Hradubické ligy. Jednalo se o kratší klasickou trať, kterou postavil Jan Netuka na loukách s remízky, ale také v městské zástavbě s kousíčky lesů. V ženách jasně vyhrála Marta Fenclová (OK Lokomotiva Pardubice), která druhou Taťánu Metelkovou (OK 99 Hradec Králové) porazila o 2:02. O dalších 25 sekund byla zpět Martina Zvěřinová (OK Lokomotiva Pardubice).  V mužích Jiří Valeš (OK Lokomotiva Plzeň) proběhl trať dlouhou 7,6 km za 38:58 a zaslouženě vyhrál. Druhé místo získal Petr Zvěřina (OK Lokomotiva Pardubice), třetí pak byl Petr Losman (OK 99 Hradec Králové). Výsledky najdete v ORISu.

Turnovská zimní liga

V neděli odpoledne pokračovala 4. kolem i Turnovská zimní ligy. Ta měla tentokrát krásné kulisy, běželo se v prostoru E1 Pěkných prázdnin 2018. Zázemí bylo u rybníku Vidlák. Mužskou trať ovládl Daniel Wolf, necelé dvě minuty za ním byla Jakub Oma, třetí místo již s velkou ztrátou bral Tomáš Thoř. Mezi holkami to byl tuhý boj, nakonec vyhrála Markéta Thořová, 26 sekund ztratila druhá Šárka Sokolářová, třetí místo obsadila Pavla Heřmánková se ztrátou 57 sekund. Pořadatelům se bohužel podařilo zamotat dva kódy kontrol, navíc jedna z těchto kontrol byla špatně zanesená. Tratě tak musely být zkráceny a přepočítávání výsledků zabralo celé pondělí.

Školení

O víkendu proběhla hned tři školení, dvě hned v Hradci Králové. Od pátku do neděle zde proběhlo školení T3, na stejném místě od soboty do neděle i rozhodčích a stavitelů R2. Ostatně jedna přednáška byla společná. V Hrádku nad Nisou pak proběhlo také školení T3 s více než třicítkou účastníků. Prezentace z tohoto školení a další odkazy můžete najít zde.

Česká repre v Maďarsku

Od středy do neděle byla česká dospělá reprezentace na soustředění v Maďarsku. Výprava absolvovala řadu zajímavých tréninků (kombotech, zkrácený long, intervaly, vrstevnicovka, věšák-sběrák ad.), na které se můžete podívat ve zpětném GPS trackingu.

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 2. 3. 2024
a svátek má Anežka.