Víkendové ohlédnutí: Zimní ligy
Dnes je 18.01.2020

Orientační běh | Závody | 22.01.2018

Víkendovým LOBům se budeme na O-News.cz věnovat ve zvláštním článku, krom nich se však běželo i několik závodů v rámci zimních lig. Ani čerstvá nadílka sněhu neodradila běžce od pravidelné zimní přípravy.

Noční Hrádek

Již ve čtvrtek se v Praze konal v Kunratickém lese závod s názvem Noční Hrádek. Závod, který bylo možné absolvovat buď na kole (kategorie MTBO), nebo pěšky (kategorie OB), ovládl Martin Kabát (OB), nejrychlejší v kategorii MTBO pak byl Tomáš Johanovský. Kompletní výsledky.

Radostická krátká (OB Liga Brno)

Brněnská OB liga pokračovala druhým závodem v lesích u obce Radostice asi 11 km jihozápadně od Brna. Necelou stovku závodníků čekala krátká trať. Mužskou kategorii ovládl Marek Prášil před Janem Zháňalem a Jakubem Vlažným. V ženách mezi se na bednu dostala trojice z SK Žabovřesky Brno. Vyhrála Markéta Tesařová před Natalií Hiklovou a Barborou Zháňalovou. Celkové výsledky

Valašská zimní liga (Hvězda)

Druhým závodem pokračovala i Valašská zimní liga. V prostoru mapy Hvězda (mírného rychlého kopce u Kroměříže), kde se nachází bývalý tankodrom nachystali zimní ligu členové KOB Směr Kroměříž. Nejdelší trať T1 (7,5 km / 32 kontrol) zvládl nejrychleji Roman Zbranek. Kategorii T2 ovládl Martin Kunz. Celkové výsledky

Soustředění JRD Vracov

Od čtvrtka do neděle také probíhalo zimní soustředění juniorského reprezentačního družstva ve Vracově, které mělo za úkol postupně připravit závodníky na letošní juniorské MS, které se bude konat v podobně rovinatých oblastech středního Maďarska. Oproti Vracovu však ještě přibyde více písku a hlavně pichlavých jalovců.

Zatímco předloni jsme se chystali na alpské velikány, loni na finskou jezerní plošinu, tak letos nás čeká další…

Zveřejnil(a) Czech junior orienteering team dne 15. leden 2018

5. Borcup

V letošním ročníku pořadatelé uspořádali závod na mapě z roku 1976 (minule byla z roku 1989 ) a kromě Kašpáku na ní byl i Skalický vrch. V scorelaufu opět zvítězil Honza Pavlovec a to s velkým náskokem.

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *