Víkendové ohlédnutí: První zmní ligy roku 2018
Dnes je 18.01.2020

Závody | 08.01.2018

První víkend roku 2018 zatím nepřinesl žádné závody v lyžařském OB, ty budou možná nadcházející víkend v Roudnici v Krkonoších. Sledujte web závodu pro aktuální informace. Co se týče tréninkových závodů v orientačním běhu – zimních lig – to je už jiná. Těch se minulý víkend běželo hned několik.

4. závod Bor Cupu

V Lasvicích na točně autobusu čekal závodníky scorelauf s první pevnou a poslední rozdílnou kontrolou. Ze všech 64 účastníků se nejvíce dařilo Danu Pavlovcovi, který o pouhou vteřinu porazil Tomáše Kolaříka. O dalších 7 vteřin zpět doběhl třetí Jan Pavlovec.

Kompletní výsledky a web série

Lužánecké štafety

Nedělní odpoledne patřil park Lužánky orienťákům. Závod dvoučlených smíšených štafet vyhráli v hlavní kategorii Gabriela Hiršová a Miloš Nykodým. Kategorii ZV ovládli Hana Doušková a Tomáš Doušek. V kategorii HDD byl nejrychlejší Martin Zřídkaveselý. Kvůli problémům s vyčítáním čipů nebyly výsledky v době vydání článku k dispozici.

Web závodu a přehled Brněnských zimních orienťáků

Mapy obou úseků Miloše Nykodýma (zdroj: Strava https://www.strava.com/activities/1345524514)

PZL Nad údolím Kocáby

V obci Masečín (asi 25 km jižně od Prahy) se běžel již 7. závod Pražské zimní ligy. SK Praga Praha a KOB Dobřichovice připravili závod na klasické trati s hromadným startem. Nejdelší trať (která byla avizována na cca 15 km) proběhl nejrychleji Boris Navrátil, když o 47 vteřin porazil Šimona Navrátila. Třetí místo s téměř dvouminutovou ztrátou na vítěze vybojoval Lukáš Kettner. V kategorii “B” zvítězil Tomáš Janovský, kategorii “C” ovládla Ivana Fujáčková.

Celkové výsledky a závod na ORISu

Zdroj: Mapový archiv Petra Vaňka (http://www.bestik.cz/mapy/show_map.php?user=perva&map=6533)

Rychnovská noční liga – Jizváč

V sobotu večer se běžel další závod Rychnovské noční ligy. Závodilo se v ulicích v jižní části města. V závodě hlavní kategorie “L”, která měřila 3 km, bylo zakázáno používat vlastní osvětlení. V komorní atmosféře zvítězil Daniel Locker před Ondrou Palečkem a Terezou filipovou. Celkové výsledky najdete na webu série.

ZHL Delší sprint Studánka

Letošní část Zimní hradubické ligy se rozjela v Pardubicích. Necelých 300 závodníků čekal delší sprint, jehož úvod a závěr byly ve městě, prostřední část pak v příměstském lese. Trať dlouhou 6,6 km doslova prolétl nejrychleji David Procházka (33:59), druhého Ondřeje Palečka porazil o 2:45. Třetí skončil Tomáš Zelenka.

Dámskou Elitu pak opanovala Marta Fenclová před Pavlou Horovou a Petrou Holečkovou.

Celkové výsledky a ORIS závodu.

 

Zdroj map: Mapový archiv Petra Losmana http://www.bestik.cz/mapy/index.php?user=sosak

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *