Víkendové lampióny

od | 22. 6. 2020 | Orientační běh, Reportáže, Závody

Měli jsme tu další závodní víkend ve znamení převážně menších závodů, nechyběly však ani MČR v různých o-sportech. Pojďme se na to podívat:

Mistrovství ČR v MTBO middle

První MČR v MTBO uspořádal oddíl OK Jiskra Nový Bor v okolí obce Stvolínky v severních Čechách. Závodilo se v borových lesích se skalními útvary. Tratě stavěl mistr světa Kryštof Bogar. V hlavních kategoriích se mistry stali Martin Kanta a Marie Kamarytová.

Stupně vítězů v kategorii M21E. (zdroj: mtbo.cz)

Mistrovství České republiky v rogainingu

Přes víkend proběhlo Mistrovství České republiky v rogainingu na 24 hodin (sobota 12:00 hod. až neděle 12:00 hod.). Tento náročný závod uspořáli
VSK ČVUT Fakulta Stavební Praha, Fenri – klub sportů v přírodě Řevnice a Krušnohorský rogainingový klub Litvínov. Běželo se v lesích okolo města Příbrami. U tohoto závodu se také konaly veřejné závody na denní a noční trati (obě klasiky). Na mapě se také nacházelo několik nebezpečných kontrol u skalních srázů (hlavně v nočních hodinách), na které sami pořadatelé upozorňovali. V hlavních kategoriích se stali mistry v mužích Radovan Čech s Ondřejem Skripnikem a v ženách Věra Hájková se Zuzanou Setínkovou.

Ukázka mapy MČR v rogaingu 2020 (zdroj: mapa poskytnutá pořadateli na portálu Play-map.com)

3. Valašská jarní liga

V Lukovečku se uskutečnilo další kolo jarní ligy, tentokrát od pořadatelů z SKOB Zlín. Tratě v terénu hostýnských vrchů postavil Petr Pernička. Běželo se ve velmi deštivých a bahenních podmínkách. V hlavních kategoriích zvítězili Michaela Dittrichová a Marek Cahel.

Mapa kategorie H21. (zdroj: mapový archiv Filipa Adámka)

Mistrovství oblasti na krátké trati Vysočina

Nepostupové mistrovství oblasti na krátké trati proběhlo v Bílé u obce Číměř v přírodním parku Česká Kanada. Pořadatelé ze SOS Jindřichův Hradec vybrali pestrý kamenitý terén. V hlavních kategoriích zvítězili Tomáš Křivda a Karolína Kamenická.

Mapa kategorie D21C.

Mistrovství oblasti ve sprintu Vysočina

Další nepostupové oblastní mistrovství na Vysočině uspořádala TJ Růžená ve městě Telč s historickým centrem, které je na seznamu památek UNESCO. V hlavních kategoriích zvítězili Kamila Gregorová a Jeroným Kamenický.

Závodníci na námestí v Telči. (zdroj: vocar.rajce.idnes.cz)

Veřejný závod v Havířově

Krátkou trať s manuálním ražením připravili pořadatelé z klubu OB Havířov v příměstském lese v Havířově. V hlavních kategoriích byli nejrychlejší Marek Bialožyt a Hana Bernatíková.

Závodníci na začátku trati. (zdroj: mov.rajce.idnes.cz)

Český pohár MTBO – 2. kolo

Po mistrovství na krátké trati se ve stejném prostoru konal závod českého poháru na klasické trati. Stavitelem tratí byl další mistr světa František Bogar. V mužích se jako jediný dostal pod 150 minut Vojtěch Ludvík, většina pánského elitního pole tentokrát však strávila v lese více než tři hodiny (směrný čas pány je 105 – 115 minut). V ženách zvítězila Veronika Kubínová.

Vítězové 2. kola českého poháru. (zdroj: remic.rajce.idnes.cz)

Veřejný závod Braník

V Praze se uskutečnil sprintový závod, který pro nás exkluzivně shrnul ředitel závodu Zdeněk Koč.

V novém terénu a na nové mapě uspořádal Kačerov (se zázemím vlastního stadionu s dobře fungujícím buffetem) první poCOVIDový závod na oblasti se standardními kategoriemi (tedy nikoli jen měřený trénink na několika málo tratích systémem “přihlas se kdochceš kamchceš”). Na mapě autorského dua Koč-Reichl původně určené pro rankingový závod a na tratích, se kterými si autor Michal Reichl opravdu “pohrál”, zvítězili v hlavních kategorií favoriti: v D21 Monika Rollier (2. M. Matějů, 3. R. Mrázková) a v H21 Baptiste Rollier (2. J. Skoupý, 3. J. Mrázek), ale neměli to jednoduché, soupeři je proháněli. Monika zvítězila o 35 vteřin, Baptiste o 36 vteřin. Je škoda, že pěkného počasí a kvalitních tratí nevyužil větší počet mladších závodníků – nejobsazenější kategorie byly D/H45, startovalo jen 220 závodníků.

Mapa hlavní ženské kategorie.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 6. 2024
a svátek má Milan.