Víkend nejen mistrovský

od | 16. 4. 2018 | OB v ČR, Orientační běh, Trail O

Víkend, kterému vévodily závody MČR NOB a ČP sprint, poskytly i spoustu dalšího orienťáckého vyžití. Kromě šesti oblastních žebříčků se mohli závodníci vydat například i na Trail-o na Jesenicko.

Trail-o adventure

Dvě etapy trail-o, které byly zároveň součástí Czech PRE-O Cup 2018, se odehrály ve Zlatých horách na Jesenicku. V zajímavých terénech nechybělo bludiště z živého plotu či jemné vrstevnicové tvary. V první etapě zvítězil Libor Forst, v té druhé pak Pavol Bukovac. Přinášíme vám závodní mapy včetně řešení kontrol.

Dvojzávod na Valašsku

Společné oblastní mistrovství ve sprintu a oblastní žebříček na krátké trati uspořádal SKOB Zlín u Otrokovic. Sprint proběhl v unikátním lesním terénu, který vznikl  vymýváním zeminy při stavbě Otrokovic v letech 1930 – 1933. V D21 jasně zvítězila Iva Kavánková, mezi muži Michal Smola pouze o 3 vteřiny porazil Romana Zbranka. Na odpolední krátké trati dostali šanci ti, kteří zůstali a neodjeli na MČR v NOB, v hlavních kategoriích vyhráli Lucie Staňková a Pavel Rychlý.

 

Mistrovství na krátké v Konojedech

Společné mistrovství Pražské a Středočeské oblasti na krátké trati uspořádala Tretra Praha. Početně se jednalo o nejvíce zastoupený víkendový závod – na trať se vydalo 973 závodníků. V nejdelší ženské kategorii si titul mistryně oblasti odváží Barbora Baldriánová, druhé místo patří Marii Pospíšilové a třetí Kateřině Mullis. V H21 se první tři muži srovnali do 17 sekund, vítězství patří Radimu Ondráčkovi, o 14 vteřin zpět byl Martin Jonáš a za ním skončil Ctibor Sysel.

Rozběhání před MČR

Jičínský oddíl uspořádal oblastní závod nedaleko dějiště následného MČR. Závodiště poskytl terén z loňského závodu Českého poháru štafet ve Vojicích, jehož nezajímavější částí byl starý lom. V závodě na krátké trati vyhrála v D21C Eva Kabáthová o 2 minuty před Petrou Hančovou, mezi muži naprosto deklasoval konkurenci turnovský Martin Luštický, když jeho náskok před druhým závodníkem byl 6 minut.

 

Liga Vysočiny

Třetí závod jarní Ligy Vysočiny uspořádal oddíl SK Chrast v okolí obce Skála. Nejdelší trať, H21C, čekalo 12 kilometrů s převýšením 280 metrů. A kategorii opanovali neskutečným způsobem jihlavští závodníci, obsadili totiž prvních 8 pozic – nejlepším z nich byl Marek Prášil v čase 76:05. V ženách za slabší účasti putovalo vítězství také do Jihlavy zásluhou Barbory Chudíkové.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 16. 4. 2024
a svátek má Irena.