Velký přehled vícedenních: Kam na o-prázdniny?
Dnes je 18.01.2020

OB v ČR | OB ve světě | Orientační běh | 30.05.2019

Blíží se nám červen, měsíc, který by měl přinést léto, a tak je na čase podělit se o pár tipů, kam o prázdninách vyrazit za lampióny. Dneska se podíváme na závody, které nás čekají u nás v české kotlině. Protože pro ty, kteří preferují strávit prodloužené víkendy doma, je opět připravena přebohatá nabídka letních vícedenních závodů. Pojďme se pěkně postupně podívat, co nabízejí.

Cena střední Moravy

CSM i v letošním roce otvírá sezonu letních vícedenních závodů, neboť vyšle své účastníky do lesa již o prvním prázdninovém víkendu 28.-30.6.2019. Pořadatelé z oddílu KOB Konice zvou všechny do krásného a náročného terénu loňského Mistrovství České republiky na klasické trati. Centrem závodů se stane obec Ospělov. CSM nabídne účastníkům v první etapě sprint v uličkách města Konice, které nedávno vyzkoušel na sprintovém kempu český národní tým. Následovat budou dvě klasické tratě v kopcovitém, převážně smíšeném lese Zábřežské vrchoviny. Region láká i spoustou turistických cílů (hrad Bouzov, Mladečské jeskyně, CHKO Litovelské Pomoraví, …). Přijeďte si o prvním prázdninovém víkendu užít střední Moravu s lampiony! Přihlášky do 14.6.!

Web závodu

 

Třemošná

Plzeňští pořadatelé si připravili třídenní závody v prostoru loňského ČP štafet u Třemošné s centrem na louce u Bílého potoka. V termínu červencových svátků navíc není potřeba dovolená z práce. Závodníky čekají rozšířené mapy z loňského ČP štafet. Přihlášky do 16.6.2019 v IS ORIS.

Web závodů

 

H.S.H. Vysočina cup

Již 26. ročník velmi populárních závodů se letos uskuteční v termínu 12.-14.7.2019. Centrum závodů bude u obce Svratouch a po osmi letech se tak závody vrací do stejného lesního komplexu, nicméně v roce 2011 bylo centrum na jeho opačné straně – v Čachnově. K H.S.H. Vysočina Cupu také patří tradiční závodní schéma, která začíná páteční krátkou tratí, v sobotu bude na programu klasika a celé závody zakončí zkrácená trať s hendikepem. Zbrusu novou mapu připravuje Petr Mareček. Závodníci mohou mezitím na instagramu sledovat přípravy pořadatelů, svých soupeřů i přispívat sami s hashtagem #botasseblizi. První termín přihlášek končí už 10.6.!

Web závodu

 

Grand Prix Silesia

Grand Prix Silesia 2019 se uskuteční jako čtyřetapové závody v prostoru krásných břidlicových lomů v okolí Jakartovic v termínu 19. – 21. července 2019. Nově bude navíc pro jednu etapu využit břidlicový terén ze ŽB Morava 2018. Autorem map je Zdeněk Lenhart. Centrum závodů bude situováno na fotbalovém hřišti v Bohdanovicích. Mrkněte na staré mapy, které budou nově přemapovány pro ročník 2019: Bludiště 1Bludiště 2Bludiště 3Strážný.

První termín přihlášek končí již 31.5.2019!

Web závodů

 

Bohemia Orienteering

Tradiční novoborské pětidenní závody se uskuteční v termínu 24.-28.7.2019 na obvyklém místě v Novém Boru. Centrem bude místní sportovní hala a kemp bude na přilehlém koupališti. Na etapy se bude jezdit, první tři etapy proběhnou v prostoru loňských “áček” u Radvance a v okolí vrchu Ortel. Na čtvrtou a pátou etapu se centrum přesune k Srbské Kamenici, kde se poběží v prostoru loňského Mistrovství Ještědské oblasti na klasice a v sousedním prostoru MČR na krátké trati 2020. Přihlášky jsou již uzavřeny a hlásit se lze pouze mezi náhradníky.

Web závodů

 

Loko Tour 2019

“Zaručujeme perfektní organizaci a přátelskou atmosféru, náročné severské terény a hlavním tahákem je nová část mapy, která je pouze přes silnici od mapy na které se poběží letošní MČR na klasické trati. V těchto náročných terénech pro vás tratě připraví dva skvělí závodníci a reprezentanti Anička Štičková a Matouš Fürst. Proto neváhejte a přijeďte si zazávodit v termínu 3.8. – 4.8. 2019,” slibují pořadatelé z LLI na stránkách závodů. Po loňské úspěšné premiéře se i letos Loko Tour vrací do kalendáře a přináší další zmapovaný kus v srdci Jizerských hor. Centrum je v Bedřichově a přihlášky jsou do 24.7.2019.

Web závodů 

 

Orienteering Adventure

Nástupce populárního Advanta Cupu pořádaný stejným týmem kolem Tomáše Leštínského, to bude letošní Orienteering Adventure, který zve závodníky do srdce Krkonoš – do Špindlerova Mlýna. Tam bude na závodníky čekat v termínu 7.-11.8.2019 pět etap v horském lese a městečku na zbrusu nových mapách. Termín přihlášek za nejlevnější vklady byl posunut na 30.6.2019, tak neváhejte!

Web závodu

 

Rumcajsovy míle

Rumcajsovy míle se po šesti letech vrátí na Pařez – tedy do lesů kolem stejnojmenné zříceniny v sousedství Prachovských skal. Tentokrát se poběží tři etapy ve třech dnech, v termínu 16. – 18.8.2019. V pátek čeká závodníky krátká trať, v sobotu zkrácená a v neděli opět krátká. Pořadatelé ze Sportcentra Jičín nechají přimapovat i prostory, kde se buď nikdy neběželo nebo velmi dávno. I když prostor není tak extrémně skalnatý jako loni na Valečově, závodníci si tratě určitě užijí a v sobotu odpoledne si pobyt můžou zpestřit výletem třeba do Prachovských skal. Zázemí bude v rekreačním středisku Pařez, kde se bude moci část závodníků ubytovat. Termín přihlášek je 16.6., ale limit závodníků je 1000 a už se dost plní. Pořadatelé tak doporučují s přihlašováním neváhat.

Krásné terény u hradu Valečov – to byly RuMíle 2018. Momentku z druhé etapy zachytil Jaroslav Havlík.

Web závodu

 

Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji

Tradiční PéPéčka připravuje OOB TJ Turnov v termínu 23.-25.8.2019 na Vyskeř, kde bude centrum PP vůbec poprvé. To pořadatelům umožní dostat závodníky i do nově zmapované východní části prostoru Kacanov, tedy kolem osady Radeč a vrchu Stávek, kde byla mapa naposledy v 80. letech. Poběží se tradičně tři etapy, páteční krátká trať, sobotní klasika na mapě z loňského Světového poháru a nedělní krátká trať právě v oblasti Radče. Nové centrum, nové mapy, nové zážitky. Přihlášky se otevírají 4.6. a končí 14.7. nebo po naplnění limitu daném CHKO Český ráj.

Web závodu

 

Cena východních Čech

V pořádání se pravidelně střídají pořadatelé z OK 99 Hradec Králové a OK Lokomotiva Pardubice. Letos jsou na řadě pardubičtí pořadatelé a zvou závodníky na poslední prázdninový víkend 30.8.-1.9.2019 do terénů nedaleko Přelouče. Centrum bude v Krasnici (louka u Rekreačního střediska). Program je klasický, v pátek odpoledne krátká trať, v sobotu klasická trať, v neděli pak závěrečná krátká trať s intervalovým startem. Převážnou částí prostoru je rovinatý smíšený les, kde převažuje porost borovice, průběžnost lesa je velice rozdílná. Najdou se rozsáhlejší “hustníkové” partie, ale i velké plochy čistého průběžného lesa protkaného pravidelnou obdélníkovou sítí komunikací. Některé části lesa jsou zpestřeny zajímavými terénními tvary. Na JZ se tato rovinatá část ostře svažuje a tvoří typický svah Železných hor (Starohory). Na hraně tohoto svahu vystupují na povrch nevysoké skalky. Na pár místech se svah zařezává do plošiny hlubšími údolími. Přihlášky jsou v prvním termínu do 15.7.

Web závodů

 

Interkompas 45

Pořadatelé z SOS Jindřichův Hradec zvou závodníky do oblasti České Kanady, kde připravují na poslední prázdninový víkend 30.8. – 1.9.2019 třídenní závody Interkompas 45. Ty odkazují na desetidenní závod stejného jména, který se konal pravidelně v tomto prostoru v 70. a 80. letech. A právě letos je to 45 let od prvního ročníku, proto Interkompas 45. Poběží se na rozšířených mapách z loňských ŽB Čechy východ v terénu typickém pro Českou Kanadu, který je porostově pestrý s množstvím kamenů, kupek a dalších tvarů. První termín přihlášek končí 28.7.

Web závodu

 

West Cup

Pořadatelé z Nejdek Orienteering z.s. připravují další ročník svých třídenních závodů WestCup také o posledním prázdninovém víkendu 30.8. – 1.9.2019 s centrem přímo ve svém domovském městě v Krušných horách. Termín přihlášek je stanoven do 11.8.2019. Zajímavostí je, že pořadatelé chystají pro závodníky jako zpestření po závodě bruslení na zimním stadionu. Krom toho samozřejmě páteční krátkou, sobotní a nedělní klasiku a v sobotu navíc ještě vložený noční závod. To vše v náročných nejdeckých terénech.

Závod na ORISu

 

Sudety Open

O posledním prázdninovém víkendu se s nabídkou závodů roztrhl pytel a dalším do party jsou Sudety Open. Čtyři sprintíky ve dvou dnech připravují pořadatelé v čele s Jiřím Martanem. V sobotu dva městské v luxusních sprintových terénech – České Kamenici a Kamenickém Šenově a v neděli dva skalní, které navazují na Skalní OB v Tiských stěnách před třemi lety. Tentokrát se poběží více na sever od Tisé – v Rájci a skalních stěnách nad obcí. Přihlášky za nejlevnější startovné jsou do 1.6., další termíny pak následují. Pořadatelé limitovali účast na 400 závodníků.

Závod na ORISu

Věříme, že si nějaký ten závod vyberete a budeme se těšit v létě na viděnou!

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *