Velikonoční mapy v hledáčku O-News.cz
Dnes je 18.01.2020

MTBO | Orientační běh | 18.04.2017

Velikonoční soustředění bývají v mnoha oddílech tradiční akcí, a tak není divu, že na Velikonoční pondělí probíhají některé tréninky v trochu ostřejším rázu – ať už jde o upravenou mapu či nějaká zpestření na trati. My Vám přinášíme malý pohled na letošní (ne)obvyklé pondělní tréninky.

Soustředění SCM a TSM JO v Plasích

Trénink s názvem Bejkárna proběhl na mapě, která byla vytvořena pouze z textových symbolů, “čtení” mapy bylo tedy opravdu důležité. Startovalo se hromadně s volným pořadím kontrol.

Soustředění OK Dobříš

“Velikonoční honička” na standardní mapě. Smyslem “závodu” je důsledná aplikace velikonočních zvyků. Jako první tedy vyběhly na trať holky (nejslabší jako první), s odstupem za nimi pak kluci. Kluci měli pomlázku a mohli na trati vymrskat holky, které doběhli. Naopak holky, poté co doběhli do cíle, si vzali láhev plnou vody a šly čekat na kluky na poslední kontrolu. Ta byla nejlépe v hluboké jámě, holky s vodou byly okolo jámy a čekaly na kluky, co doběhli později. Ti se pak nevyhnuli pořádné sprše. Voda byla občas ještě vylepšena nějakou voňavkou.

       

Velikonoce na severu

Do redakce O-News.cz nám dorazila i mapa z velikonočního soustředění ze Skandinávie. Mapa je sice bez úprav, ale to jí na atraktivitě rozhodně neubírá.

Soustředění juniorské reprezentace MTBO

aneb Tři bajkerské velikonoční okruhy.

Soustředění Magnus Orienteering na Broumovsku

Na pondělí byla připravena krátká trať na mapě Závora, na mapě chyběly cesty, porosty a dokonce i některé vrstevnice.

 

Soustředění ZBM v Nové Bystřici

Na závěr soustředění se běžely štafety v kamenitém terénu.

Soustředění OOB Turnov na Sklárně…

…bylo tradičně zakončeno štafetami. Tentokrát se jednalo o úderné štafety dvojic přes průsek a vodoteč. Z mapy to možná není tak patrné, ale jedná se o skvělý intervalový trénink, který i bez nutnosti bičování pomlázkou, všechny vybičuje k maximálním výkonům. Když se k tomu přidá ještě lehce upravená mapa, náročný finálový terén se skandinávským nádechem a fakt, že se ještě na poslední předávce držely tři dvojice v těsném kontaktu na čele, bylo zaděláno na ideální dramatické zakončení náročného velikonočního soustředění.

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *