V Raspenavě na MČR na klasické trati nejlepší Horčičková a Nykodým

od | 24. 9. 2017 | OB v ČR, Orientační běh, Reportáže

Mistrovství České republiky na klasické trati v Raspenavě ovládli Vendula Horčičková (LCE) a Miloš Nykodým (ZBM), kterému se podařilo obhájit titul z minulého šampionátu.

…ale začněme od začátku. Raspenava dnes ukázala svou “vlídnější” tvář, oteplilo se na 13°C a místo včerejšího vytrvalejšího deště byl pouze takový mlho-déšť. Závodní prostor oproti sobotní kvalifikaci využil to, co mapa Skalní brána nabízí, a sice prudké podmáčené svahy s množstvím žulových skal a balvanů.

Rozhovor s ředitelem závodů Vojtěchem Vokálem.

Mužská elita

Po odbití jedenácté hodiny začali startovat závodníci mistrovských kategorií (veteraniáda a nižší rozběhy startovaly už od 9:30). Jak v mužské, tak v ženské elitě dominovaly tratím 2 dlouhé postupy, jejichž realizace byla v závodě zásadní. Nezvykle byl souboj o zlato u mužů méně napínavý než u žen. Miloš Nykodým po celý závod krůček po krůčku navyšoval svůj náskok, který se nakonec vyšplhal na více než 3 minuty před druhým Vojtou Králem, bronz z letošní klasiky si odváží Jan Šedivý.

Doběh Jana Šedivého a Miloše Nykodýma

Rozhovor Miloše Nykodýma pro Českou televizi.

Rozhovor Vojtěcha Krále pro Českou televizi.

Pozávodní interview s Baptistem Rollierem.

GPS tracking

Ženská elita

V ženách byla po prvním dlouhém postupu v boji o medaile pětice závodnic. Na dohledávce čtvrté kontroly ovšem Magdalena Tužilová hodně ztratila, stejně tak i na K9 průběžně druhá Michaela Omová. O zlatu se tedy rozhodovalo mezi Janou Knapovou, Vendulou Horčičkovou a Adélkou Indrákovou. První dvě jmenované ovšem byly silnější, ale až do samého závěru nebylo jasné, které bude patřit titul Mistryně republiky. O tom rozhodl až postup na předsběrku, kde se Knapové nevyplatilo probíhání hustníku a v cíli tak byla o 11 vteřin lepší Vendula Horčičková.

GPS tracking

Drama až do konce v ženském závodě.

Rozhovor Venduly Horčičkové pro Českou televizi.

Mladší dorost

V mladších dorostenkách se na první místo dostalo jičínská Anna Kochová, stříbro patří maďarské závodnici Csilla Gárdonyi a bronz bere Adéla Vandasová (PHK). V H16 tam s náskokem 27 vteřin zvítězil Ondřej Metelka (PHK) před Janem Gajdou (KAM), na třetí pozici se na stupních vítězů postavili dva závodníci, a to Tomáš Janovský a Martin Šimša (oba PGP).

Rozhovor s vítězem H16 Ondřejem Metelkou.

Starší dorost

Napínavý souboj až do posledních chvil zvládla o 11 vteřin lépe Tereza Janošíková (UOL) před pardubickou Annou Kopeckou, třetí místo patří Báře Chaloupské (PHK). Mezi dorostenci výborně začal Jonáš Fencl (LPU), který ovšem těsně před koncem chyboval a musel se spokojit s druhým místem. Vedení po něm přebral Jakub Dekrét (ZBM), se ztrátou 2:17 byl třetí Vít Horčička (STE).

Rozhovor s vítězkou D18 Terezou Janošíkovou

Rozhovor s Jakubem Dekrétem, vítězem kategorie H18.

Juniorky a junioři

Zlato z kategorie juniorek si z Raspenavy odváží Tereza Čechová (KAM), která o minutu a půl porazila Báru Vyhnálkovou, bronz patří novoborské Karolíně Staňové. V juniorech stylem start-cíl vyhrál Daniel Vandas (PHK), který porazil jak stříbrného Vojtěcha Sýkoru (LCE), tak bronzového Tondu Semeráda (DKP).

Rozhovor s Terezou Čechovou, vítězkou D20. 

Rozhovor s Danielem Vandasem, nejlepším juniorem na MČR klasické trati 2017.

U MČR ještě pár dní zůstaneme – připravujeme pro vás analýzy hlavních kategorií mužů a žen.

Více informací:

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 20. 6. 2024
a svátek má Květa.