V Číně proběhl další ročník PWT
Dnes je 21.01.2020

Reportáže | 01.11.2017

Během uplynulého týdne proběhl v Číně seriál závodů Park World Tour. Letos se sice obešel bez české účasti, tradičně však přivítal několik světových es a nabídl jim pěkné tratě v nádherných terénech. Ve dvou z celkem pěti závodů se navíc bojovalo o body do Světového rankingu.

 

Beijing O Week 2017 official video–Prologue

Zveřejnil(a) Tan Xiaoping dne 25. říjen 2017

Hlavně v mužích byl souboj o vítězství velmi vyrovnaný. Po pěti závodech měli stejný bodový součet Frédéric Tranchand (FRA) a Tim Robertson (NZL). O vítězství Tranchanda tak rozhodl až počet vítězství (měl dvě). Novozélanďan pouze jedno. Třetí skončil v celkovém součtu Robert Merl (AUT).

Zveřejnil(a) Tan Xiaoping dne 27. říjen 2017

Ženy měly v celkovém součtu jasnou vítězku. Stala sejí Maila Sianoja (FIN), druhá skončila Laura Robertson (NTL). Naopak o třetí místo se strhl velký boj. V konečném součtu měly stejný počet bodů Finka Teini a Italka Scalet. O třetím místě Mariky Teini (FIN) rozhodlo její lepší nejlepší umístění.

Pojďme si ale ukázat postupně, jak vypadaly jednotlivé závody:

1. etapa

První sprint se odehrával v Huairou, asi 60 km na sever od Pekingu. Mužskou trať nejrychleji proběhl Robert Merl, v ženách vyhrála Maija Sianoja.

První část pánské trati.

Mapy: Muži 1. část, muži 2. část, ženy 1. část a ženy 2. část

Výsledky a mezičasy

2. etapa (WRE)

Park World Tour série pokračovala tentokrát krátkou tratí na západě Pekingu na západ od Zeleného dračího jezera. Z vítězství se v mužích tentokrát radoval Frédéric Tranchand a v ženách vyhrála opět Maija Sianoja.

Mapy: Muži a ženy

Výsledky a mezičasy

3. etapa

Sprintový závod, který byl zároveň Pekingským školním mistrovstvím, se odehrával v parku u východního pobřeží Zeleného dračího jezera. V mužích byl zaznamenán třetí rozdílný vítěz – tentokrát Yannick Michiels, v ženách opět vyhrála Finka Sianoja.

Mapy: Muži a ženy

Výsledky a mezičasy

4. etapa (WRE)

Předposlední etapa byla opět sprintem. Asi pohledově nejhezčí mapa celého letošního seriálu zavedla závodníky k ruinám parku Yuanmingyuan, kde bylo spousty zajímavých jezírek a kanálů. Nejrychleji si s tratí poradili Tim Robertson a opět Finka Sianoja.

Mapa muži a ženy

Výsledky a mezičasy

5. etapa

Celou sérii zakončil opět sprint, tentokrát v regionu Langfang. O svém celkovém vítězství zde rozhodl Francouz Tranchand. V ženách potvrdila dominanci Finka Sianoja.

Mapy muži a ženy

Výsledky a mezičasy

 

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *