Tři otázky pro Terezu Janošíkovou

od | 10. 7. 2017 | Orientační běh, Rozhovory

Terka Janošíková byla benjamínkem českého týmu na světovém šampionátu v estonském Tartu a svým 24. místem ve finále sprintu si zapsala docela slušnou výsledkovou premiéru. Před jejím odletem do finského Tampere na Juniorské mistrovství světa jsme ji položili několik otázek.

Při závodě ve sprintu na MS v Estonsku. Foto: Lenka Klimplová.

Začnu jednoduchou otázkou, ve které se ale ještě občas chybuje (i redaktor ČT Petr Kubásek neměl úplně jasno). Tvé příjmení začíná dlouhou nebo krátkou slabikou?
Píšu se s krátkým a na začátku – tedy Janošíková. Se známým slovenským zbojníkem nemám – alespoň co se týče jména – nic společného.

Jak jsi spokojena se svým výsledkem a výkonem ve finále sprintu?
Výsledek nakonec nevypadá tak špatně. S výkonem však až tak spokojená nejsem. Zejména první část nebyla vůbec dobrá. Byly tam chyby ve volbách a také mi nebylo úplně dobře. Závod se běžel až odpoledne, na což nejsem úplně zvyklá, a nějak jsem nezvládla správně načasovat jídlo a pití. Docela dost mě bolela hlava, nemohla jsem se moc soustředit a z toho pramenily ty chyby ve volbách. V druhé půlce to už ale bylo lepší, i podle mezičasů jsem už tolik neztrácela. A měla jsem i jeden nejrychlejší mezičas – na doběhu do cíle (takže jsem porazila i Maju Alm). Přitom ty kostky na náměstí byly úplně hrozné … Každopádně jsem se ale v závodě vydala ze všech sil – můžu říct, že svědomí mám čisté.

Kostky na doběhu při sprintu na MS v Estonsku. Foto: Dušan Vystavěl.

Jak probíhala tvá příprava na další štaci – tedy na juniorské MS?
Docela dobře. Předně bych chtěla moc poděkovat celému týmu, že jsem tady vůbec mohla zůstat a potrénovat. Starali se o mě perfektně, měla jsem veškerý servis. Mapové tréninky byly v pohodě, šla jsem i jeden trénink na dráze, kde jsem běhala dvoustovky za 32 vteřin – což mě hodně potěšilo. Rychlost bych tedy měla mít slušnou, uvidíme. Určitě se ale do Finska těším – bude to pro mě zase něco nového.

Děkuji za rozhovor a „Hyvää onnea kilpailuihin Suomeen!“ (ať se daří na závodech ve Finsku) 

Pro O-News.cz Dušan Vystavěl

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 5. 2024
a svátek má Nataša.