To je paráda! Janošíková má druhou medaili.
Dnes je 20.01.2020

OB ve světě | Orientační běh | 10.07.2018

Tak to je paráda! Tereza Janošíková obhájila stříbrnou medaili a z JMS v Maďarsku si odveze minimálně dvě medaile! V dnešním sprintu ji porazila pouze Švýcarka Simone Aebersold.

Tereza Janošíková potvrdila i na sprintu, že si přivezla do Maďarska výbornou formu. Na sprintu, který měřil 3,7 km, oběhla trať za 16:01 a vybojovala stříbrnou medaili. Vítězka Simona Aebersold ji porazila o 26 sekund, třetí skončila Maďarka Csilla Gardonyi, která měla ztrátu na Švýcarku už přes minutu. Závod to byl velmi zajímavý. “To byl tak dobrý sprint, mega těžký,” hodnotila ihned po doběhu Tereza Janošíková v cíli. “Nějak to šlo, ale chtělo si to hodně hlídat,” dodala šťastná stříbrná medailistka.

Tereza Janošíková i dnes běžela výborně na JMS v Maďarsku a obhájila stříbrnou medaili! Jaké byly její první pocity po doběhu? Ptal se David Aleš, místopředseda ČSOS.

Zveřejnil(a) Český svaz orientačních sportů dne Úterý 10. červenec 2018

Do nejlepší dvacítky ještě těsně proklouzla Tereza Čechová, která nabrala ztrátu 2:13 na vítězku a brala tak konečné 20. místo. Barbora Chaloupská obsadila 45. místo (73. Thýnová, 75. Vyhnálková, 98. Firešová).

Simona Aebersold just have got her 9th gold medal at Junior World Championships!

Zveřejnil(a) JWOC 2018 Hungary dne Úterý 10. červenec 2018

V juniorech byl závod mnohem vyrovnanější. Trochu překvapivě si pro vítězství doběhl Němec Colin Kolbe, když o 8 sekund za sebou nechal Matthew Fellbauma (Velká Británie), bronzovou medaili brali hned dva závodníci: Fin Otto Kaario a Nor Kasper Fosser. Nejlepší z Čechů doběhl na pěkném dvanáctém místě Vít Horčička. “S umístěním jsem velmi spokojený. Mohlo to být sice o trochu lepší, nějaké nedostatky zvlášť v úvodu trati bych našel, ale 12. místo je dost dobré,” přiznal po závodě přerovský rodák. V cíli ho dělilo 37 sekund od zlaté medaile. Do TOP20 se probojoval i další z českých závodníků, Vojtěch Sýkora, který bral 19. příčku se ztrátou 50 sekund. Na 26. místě skončil včerejší medailista Daniel Vandas (+1:03), o jedenáct příček dále byl Jan Bendák (+1:31). Tomáš Křivda a Vít Koštejn doběhli v deváté desítce.

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *