Mistrovské tituly v TempO a Pre-O rozdány

od | 20. 5. 2019 | Reportáže, Trail O

O víkendu se kromě sprintových pěších mistrovství konaly také domácí šampionáty v trail-O, které hostila obec Přepychy a Nové Město nad Metují.  Na programu byl nejen závod v disciplíně TempO, ale i v Pre-O, který byl zároveň mistrovstvím Slovenska.

Prvním letošním závodem MČR bylo sobotní TempO. Závod byl rozdělen na dvě části. Dopolední v centru obce Přepychy se stanovišti v typicky parkovém terénu. Odpolední část nás zavedla do skalnaté průrvy nad obcí. Závod tak prověřil komplexní připravenost závodníků. Celkem bylo třeba vyřešit 12 stanovišť po šesti úlohách, v součtu 72 úloh, které rozhodly o pořadí na stupních vítězů. Mistrem ČR se stal Dušan Furucz závodící za OK Netopýr Zákupy (ZAK), na stříbrnou příčku se po velkém progresu v odpolední části vyhoupl Pavel Ptáček (BBM), bronz vybojoval, zejména díky výbornému výkonu v dopolední části, Pavel Kurfürst (FSP). Současně byl vyhlášen Pohár starostky Přepych pro kategorii para. Vítězkou se stala Jana Kosťová před Hanou Doležalovou a Bohuslavem Hůlkou. Mezi juniory zvítězil Albert Forst, druhá byla Anežka Šimková.

Velké díky patří právě paní starostce Zdeňce Seidelové, která jménem Přepych převzala nad závodem záštitu a podpořila MČR v maximální možné míře.

Mistrovský víkend pokračoval v neděli závodem v Pre-O s centrem v Novém Městě nad Metují. Závodníci řešili 27 úloh v Klopotovském údolí charakteristickém četnými orientačními detaily, zejména skalkami a srázy. V kategorii open získal mistrovský titul Libor Forst (MFP), na stříbrný double dosáhl Pavel Ptáček (BBM), třetí skončil Šimon Mižúr (LME). V kategorii para se mistryní republiky stala Jana Kosťová (KVP), stříbro získala Hana Doležalová (VRL), bronz putuje opět do KVP zásluhou Bohuslava Hůlky. V kategorii junior zvítězila Anežka Šimková, před Albertem Forstem a Marií Kurfürstovou.

Oba dva závodní dny provázelo teplé slunečné počasí. Celkově se v průběhu obou dní zúčastnilo 50 závodníků, včetně Slováků (ti měli nedělní Pre-O vyhlášené jako mistrovství Slovenska), závodníků z Polska (odtud dorazila i početná skupina vozíčkářů) a skupinka orienťáků z Náchoda, pro které to byla první zkušenost s trail-o ( a líbilo se jim). Celý závodní víkend připravil Tomáš Leštínký (OAV) ve spolupráci s Robertem Müllerem.

Kompletní mapy, výsledky a řešení

Za text a fotografie děkujeme Haně Doležalové

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 2. 3. 2024
a svátek má Anežka.